KOLEJNY MEMORIAŁOWY TURNIEJ IM. MARCINA KOWALEWSKIEGO

  • Eliza Świtling
  • 2014-01-22 09:23:46
KOLEJNY MEMORIAŁOWY TURNIEJ IM. MARCINA KOWALEWSKIEGO
  • Foto: Maciej Klim

W niedziele 19 stycznia w hali sportowej przy ul. Jasnej odbył się IV Memoriałowy Turniej im. Marcina Kowalewskiego. Jest to od dłuższego czasu jedyny seniorski piłkarski turniej organizowany w naszym mieście. W tegorocznej edycji udział wzięło 8 drużyn podzielonych na 2 grupy.

W grupie A zagrali: Wielim Szczecinek, Kronospan, Wiarus Żółtnica, Pionier 95 Borne Sulinowo; w grupie B: Wielim II, Czarni Czarne, Błękitni Szczecinek, oraz drużyna kibiców Wielimia. Po zaciętej walce w grupach, w półfinałach spotkali się: Wielim II – Kronospan oraz Wielim – Czarni Czarne. Oba mecze nie przyniosły rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry i do wyłonienia finalistów potrzebne były rzuty karne. W obu przypadkach lepiej egzekwowali je goście i to oni zagrali o pierwsze miejsce. Po zaciętym meczu finałowym lepsi od drużyny Kronospanu okazali się piłkarze Czarnych Czarne (wynik 2:1), i to oni wygrali cały turniej. W meczu o 3 miejsce po rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze drugiej drużyny Wielimia. Nagrody za indywidualne wyróżnienia trafiły w ręce zawodników Wielimia Szczecinek, najskuteczniejszym strzelcem został Paweł Jakimiec, a najlepszym zawodnikiem Patryk Butkiewicz.

 Końcowa klasyfikacja drużyn: 1.Czarni Czarne, 2. Kronospan, 3. Wielim II Szczecinek,
4. Wielim Szczecinek, 5. Błękitni Szczecinek, 6. Wiarus Żółtnica, 7. Pionier Borne Sulinowo, 8. Kibice Wielimia.

Turniej miał także swój zaszczytny cel. Podobnie jak podczas meczu derbowego zbierano nakrętki dla chorej Madzi, która wraz z rodzicami również pojawiła się na hali. Licznie zgromadzona publiczność nie zawiodła i udało się zebrać sporą ilość nakrętek. Dodatkowo sprzedawano klubowe gadżety, z których cały dochód przeznaczono dla rodziny Madzi.

Organizatorzy dziękują: Burmistrzowi Miasta Szczecinka, Dyrektorowi oraz pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, firmie Kronospan, Regionalnemu Centrum Nefrologii, którego pracownicy i pacjenci czynnie włączyli się w akcję zbierania nakrętek oraz wszystkim, którzy wsparli cel charytatywny.

INFO: Maciej Klim

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: