Spożywanie alkoholu, zadymienia i bezpańskie psy, takie i inne działania podejmowała borneńska straż miejska

  • Eliza Świtling
  • 2014-01-20 09:54:08
Spożywanie alkoholu, zadymienia i bezpańskie psy, takie i inne działania podejmowała borneńska straż miejska

W okresie od 13.01.2014 r. do 19.01.2014 r. strażnicy miejscy odbyli 6 służb własnych i 3 służby z policją. W dniu 14.01.2014 r. patrol dokonał kontroli warunków trzymania psa w miejscowości Łubowo, w związku ze zgłoszeniem podejrzenia znęcania się nad zwierzęciem. W czasie kontroli nie stwierdzono aby zachodziło tu przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem. Opiekuna psa ukarano w postępowaniu mandatowym za brak nadzoru nad zwierzęciem.

W dniu 15.01.2014 r. przy pomocy monitoringu w centrum miasta pod sklepem ujawniono dwóch mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym. Mężczyźni zostali wylegitymowani przez patrol. Na sprawców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu z powodu recydywy w zakresie popełniania przez nich tego typu wykroczeń.

W dniu 15.01.2014 r. strażnik wraz z pojazdem służbowym uczestniczył w komisji ds. wycinki drzew.

W dniu 16.01.2014 r. patrol SM udał się do Silnowa skąd otrzymano zgłoszenie o nadmiernym zadymieniu i podejrzeniu spalania w piecu odpadów. Patrol po przybyciu na miejsce  dokonał kontroli, podejrzenia nie potwierdziły się, w piecu spalano ekogroszek i drewno.

W tym samym dniu w Bornem Sulinowie na ul. Wyszyńskiego patrol dokonał odłowienia bezpańskiego psa, który został odwieziony do schroniska w Szczecinku.

W godzinach wieczornych patrol udzielił asysty dla pracownika MGOPS przy odwiedzaniu rodzin w bloku socjalnym.

W dniu 17.01.2014 r. około godz.17.10 patrol udał się w rejon ul. Słowackiego w Bornem Sulinowie w związku ze zgłoszeniem o odczuwalnym tam zapachu gazu. Patrol dokonał penetracji terenu i okazało się że źródłem zapachu jest wyrzucona przez n/n sprawcę stara kiszona kapusta, która emitowała zapach podobny do gazu.

W tym samym dniu w miejscowości Silnowo patrol ukarał dwóch mężczyzn za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

W dniu 18.01.2014 r. około godz. 18.00 w czasie patrolu miejscowości Jeleń ujawniono parkujący samochód w zatoce autobusowej. W czasie kontroli okazało się, że kierującą nie posiada uprawnień do kierowania. Kontrola skończyła się mandatem karnym w wymiarze 600 zł a pojazdem odjechał kierujący z uprawnieniami.

W dniu 18.01.2014 r. około 19.10 w miejscowości Silnowo patrol ujawnił dwóch mężczyzn, którzy siedząc na przystanku autobusowym siedzieli na ławkach trzymając nogi na miejscu do siedzenia zanieczyszczając siedzisko ławki i uniemożliwiając w ten sposób korzystanie z ławki. Obu mężczyzn patrol ukarał w postępowaniu mandatowym.

INFO: Straż Miejska Borne Sulinowo

Komentarze (2)

Markus 2014-01-20 18:12

A to jest straż miejska czy gminna? Bo jak miejska to co robią poza terenem miasta?? Chyba, że czegoś nie doczytałem.

Markus 2014-01-20 22:32

A jednak nie doczytałem, bo zgodnie z ustawą w gminach gdzie organem wykonawczym jest burmistrz straż gminna nosi nazwę straży miejskiej ;) I może działać na terenie całej gminy nie tylko miasta jak by wskazywała nazwa.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: