Spotkanie autorskie z Marianem Dziędzielem już dzisiaj

  • Eliza Świtling
  • 2014-01-22 11:32:18
Spotkanie autorskie z Marianem Dziędzielem już dzisiaj
  • Foto: SAPiK

Miłą niespodziankę dla miłośników polskiego kina przygotował Dyskusyjny Klub filmowy SZOK. Dzisiaj o godzinie 18:30, odbędzie się spotkanie z gwiazdą polskiej sceny filmowej i teatralnej – Marianem Dziędzielem.

Marian Dziędziel to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich aktorów starszego pokolenia. Jest absolwentem krakowskiej PWST. Od 1969 roku występował w teatrze im. J. Słowackiego. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych był stałym wykonawcą przewrotnych tekstów Wiesława Dymnego w Piwnicy pod Baranami oraz gwiazdą kabaretu Jama Michalika.

W filmie i telewizji występuje nieprzerwanie od 1968 roku. Debiutował w jednym z odcinków kultowego już dzisiaj serialu „Stawka większa niż życie”. Od tego czasu zagrał w 149 produkcjach, na które złożyły się filmy fabularne, seriale i spektakle teatru telewizji. W polskim filmie najbardziej spektakularne sukcesy zaczął odnosić od roku 2004, kiedy to Wojciech Smarzowski obsadził go w pierwszoplanowej roli męskiej w znakomitym „Weselu”. Od tego czasu Marian Dziędziel występuje niemal we wszystkich znaczących produkcjach filmowych, zdobywając prestiżowe nagrody za najlepsze aktorstwo nie tylko na polskich festiwalach sztuki filmowej, ale i poza granicami naszego kraju. W Szczecinku spotka się z widzami po projekcji jednego ze swoich filmów. Zapraszamy!

INFO: SAPiK

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: