Debata dotycząca kształcenia zawodowego

  • Eliza Świtling
  • 2014-01-14 15:05:31
Debata dotycząca kształcenia zawodowego
  • Foto: Robert Żurawski-Zabłocki

Dzisiaj w studio Telewizji Gawex odbyła się debata dotycząca kształcenia zawodowego.

Kształcenie zawodowe to ostatnio nośny i popularny temat. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum co roku wybierają dalszą drogę edukacji. Oferta szkół ponad gimnazjalnych jest duża, absolwent może kształcić się w liceum, technikum bądź szkole zawodowej. Ogólnopolskie statystyki mówią, iż opcją najczęściej wybieraną przez młodzież jest liceum ogólnokształcące. Niestety coraz częściej po takiego rodzaju szkole bardzo ciężko znaleźć zatrudnienie. Szkoły zawodowe po ukończeniu których o pracę jest łatwiej z wielu względów nie cieszą się powodzeniem.

Ostatnio następuje zmiana tendencji edukacyjnych, coraz częściej organy odpowiedzialne za kształcenie ponadgimnazjalne zachęcają do podejmowania kształcenia zawodowego. Nie inaczej jest w naszym mieście, Starostwo Powiatowe rozpoczęło kampanie mającą na celu zachęcić gimnazjalistów do nauki w szkołach zawodowych, jedna z jej części składowych jest debata która dzisiaj odbyła się w studio Telewizji Gawex.

Zaproszeni goście starosta Marek Kotschy, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Wiesław Kosmala, Janusz Paszkiewicz właściciel firmy DALBET, Leopold Pączka właściciel firmy OPAK przedstawili swoje zdanie w tym temacie.

Całość dzisiejszej debaty będą mogli Państwo obejrzeć jutro w programie Nasz Powiat.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: