W pierwszej piątce

  • Eliza Świtling
  • 2014-01-10 09:33:04
W pierwszej piątce

Powiat Szczecinecki od lat znajduje się w pierwszej dziesiątce samorządów powiatowych w rankingu powiatów, organizowanym przez Związek Powiatów Polskich. Miło nam poinformować, że w ubiegłorocznej edycji plebiscytu, Powiat Szczecinecki zajął 5. miejsce (w kategorii od 60 do 120 tys mieszkańców).

Lista najlepszych 15 samorządów przedstawia się następująco:

Powiaty do 120 tys. mieszkańców

1. Powiat Słupski - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2013
2. Powiat Tomaszowski (lubelskie) 
3. Powiat Piotrkowski 
4. Powiat Jędrzejowski 
5. Powiat Szczecinecki 
6. Powiat Myśliborski 
7. Powiat Gryfiński 
8. Powiat Kartuski 
9. Powiat Ostródzki 
10. Powiat Ełcki 
11. Powiat Toruński 
12. Powiat Kwidzyński 
13. Powiat Świecki 
14. Powiat Żniński 
15. Powiat Suski

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas Kongresu Regionów, który będzie miał miejsce w Świdnicy. Planowany termin to 10-12 czerwca 2014 roku.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

INFO: Starostwo Powiatowe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: