Morsy na festiwalu

  • Irek Markanicz
  • 2014-01-04 16:27:46
Morsy na festiwalu
  • Foto: Irek Markanicz

Dla jednych to czyste szaleństwo a dla "morsów" to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. W Kołobrzegu trwa II Światowy Festiwal w Morsowaniu

Już po raz drugi w Kołobrzegu odbywa się Festiwal Morsowania. Trzeba przyznać że organizatorzy przygotowali wiele atrakcji  tylko jedną z nich jest kąpiel w wyjątkowo ciepłym obecnie Bałtyku. Temperatura wody to 5-7 stopni Celsjusza, Czujemy się tu jak w środku lata-mówią nam "Morsy" z Leszna. Dziś na plaży w okolicach kamiennego szańca "Morsy" bawiły się na sportowo. Przed południem odbył się chrzest początkujących "Morsów". Aby zyskać to miano trzeba był zaliczyć kilka konkurencji sprawnościowych rodem ze średniowiecza, jednak najtrudniejsze było spotkanie z Neptunem i jego rodziną. Pan Mórz i Oceanów wymagał od kandydatów szczególnego traktowania. Gościem specjalnym wydarzenia był holenderski śmiałek Win Hof, ten zwany "Icemanem" podróżnik, przekonywał tych co na plaży pojawili się w ubraniach do morsowania.

Win Hof ma na swoim koncie aż 22 rekordy Guinnessa, jednym z nich jest rekord przebywania w lodowatej wodzie. Obecny rekord to 1 godzina i 52 minuty. Dziś na kołobrzeskiej plaży były też pokazy ratownictwa wodnego i potyczki średniowiecznych rycerzy. Morsy oprócz kąpieli w Bałtyku mogły dziś pod wodzą 'Icemana" pobiegać po plaży. Jeżeli komuś zrobiło się zimno, mógł podnieść temperaturę w saunie albo w baliach z gorącą wodą. Na niedzielę zaplanowano bicie rekordu Guinnessa w morsowaniu, Aby zaliczyć próbę w tym samym czasie w wodach morza musi być ponad 1057 osób. Organizatorzy są przekonani że w niedzielę uda się pobić rekord. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: