Usiłował się wykupić za 250 zł

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-27 13:33:09
Usiłował się wykupić za 250 zł

Funkcjonariusze szczecineckiej komendy zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który wręczył policjantom korzyść majątkową. Mężczyzna, który kierował pojazdem marki BMW miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za takie czyny grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Wczoraj w nocy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zauważyli samochód osobowy jadący środkiem jezdni. Z uwagi na fakt, że kierujący nie stosował się do przepisów Prawa o ruchu drogowym został zatrzymany do kontroli.

Kiedy policjanci otworzyli drzwi do samochodu poczuli silnie unoszącą się woń alkoholu. W trakcie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 30 - latka i zalecili by mężczyzna wezwał na miejsce kierowcę, który zabierze ze skrzyżowania jego samochód. Po wykonanych czynnościach mężczyzna oczekiwał na przyjazd kierowcy nerwowo paląc papierosa. 

Po chwili zastanowienia mężczyzna wrócił do mundurowych i oświadczył, że nie wierzy że policjanci w święta zabierają mu prawo jazdy. Prosił o zrozumienie w ten świąteczny czas a jako argumentu mającego przekonać funkcjonariuszy użył 250 złotych w  banknotach.

Policjanci poinformowali mężczyznę, że jest to przestępstwo i ma zakończyć tą dyskusję, bo nic nie wskóra. Mężczyzna długo jeszcze tłumaczył, że jest zawodowym kierowcą po czym bez słowa włożył pieniądze do notatnika funkcjonariusza, który leżał na podszybiu.

Mundurowi zabezpieczyli wręczone banknoty a mieszkaniec Szczecinka został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w celu skłonienia go do odstąpienia od czynności służbowych grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Komentarze (1)

Jerzy 2013-12-28 23:38

.........." użył 250 złotych w banknotach." skoro już musiał,powinien użyć papieru toaletowego. :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: