Już po raz siódmy Wielim Szczecinek zorganizował mikołajki na szczecineckiej pediatrii

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-27 09:04:48
Już po raz siódmy Wielim Szczecinek zorganizował mikołajki na szczecineckiej pediatrii
  • Foto: KS Wielim

Wielimowski Mikołaj w przeddzień Wigilii odwiedził dzieci w szpitalu i każdemu wręczył prezenty. Jak zawsze w torbach znalazły się słodycze, kolorowanki i oczywiście pluszaki z herbem Klubu Sportowego Wielim.

Klub zawsze pamięta też  o tym, żeby zadbać o sam oddział. W poprzednich edycjach Mikołaj zostawiał sprzęt medyczny i elektroniczny. Tym razem przekazał na ręce pielęgniarek klocki do zabawy, gry edukacyjne i płyty DVD z bajkami.

W tym roku do akcji zaangażował się trener zespołu – Michał Ponichtera. Dzielnie wcielił się w rolę Św. Mikołaja i dając dzieciakom upominki, chwalił je za to, że były grzeczne – bo przecież tylko grzeczne dzieci mogą liczyć na prezenty.  ;-) Dodatkowym miłym akcentem była sytuacja, kiedy role się odwróciły i to wielimowski Święty otrzymał od jednego z małych pacjentów własnoręcznie wykonane rysunki w ramach podziękowania.

Inicjatorem wielimowskich mikołajek jest kibic i w-ce prezes Klubu – Boguś Łosek. To on rokrocznie zajmuje się cała organizacją i kontaktem ze sponsorami. Wielim ma to szczęście, że ma w swoich szeregach ludzi, którzy potrafią myśleć o innych. Dzieci, które są zmuszone spędzić Święta w szpitalu, są wyjątkowo potrzebujące i  tym większa jest przyjemność z obdarowywania ich i obserwowania uśmiechu. 

Przy tegorocznej edycji Wielim współpracował z Funduszem TRATWA Szczecinek w ramach programu „Działaj lokalnie”, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.

INFO: Magdalena Uszyło Rzecznik KS WIELIM

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: