Kradzież piwa i konkubent z raną kłutą czyli tydzień funkcjonariuszy policji

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-24 11:16:05
Kradzież piwa i konkubent z raną kłutą czyli tydzień funkcjonariuszy policji
  • Foto: Irek Markanicz

W minionym tygodniu pomimo wzmożonego ruchu związanego ze świątecznymi zakupami na drogach naszego powiatu było spokojnie. Na numer alarmowy „112” zostało zgłoszonych 6 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 2 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości.

Z wydarzeń kryminalnych, które zaistniały na terenie działania KPP Szczecinek to:

  • kradzież z włamaniem

Na terenie Szczecinka nieustalony sprawca włamał się do baru, skąd dokonał kradzieży piw różnego rodzaju, napojów i pieniędzy o łącznej kwocie 466 zł. Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  • uszkodzenie ciała

W jednym z mieszkań na terenie Szczecinka, 26 - letnia kobieta podczas libacji alkoholowej znajdując się pod wpływem alkoholu zadała cios nożem w plecy swojemu konkubentowi. 28 -  letni mężczyzna z raną kłutą trafił to szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, że zarówno kobieta jak i mężczyzna byli od wpływem alkoholu a w mieszkaniu znajdowało się 9 miesięczne dziecko zostało ono umieszczone w rodzinie zastępczej. Szczecineccy mundurowi na podstawie zebranego materiału sporządzą wystąpienie do sądu rodzinnego o wgląd w rodzinę, czy władza rodzicielska nad małoletnim dzieckiem jest należycie sprawowana.

  • kradzież z włamaniem

Na terenie miasta Szczecinek nieustalony sprawca dokonał włamania do zbiornika paliwowego pojazdu ciężarowego marki Volvo skąd dokonał kradzieży oleju napędowego w ilości 50 litrów, w jego zainteresowaniu znalazł się również samochód marki Mercedes skąd dokonał kradzieży 70 litrów oleju napędowego. Właściciele pojazdów straty wycenili na kwotę pond 600 zł. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: