Targowisko miejskie w Szczecinku również dla niepełnosprawnych

  • Andrzej Nadolny
  • 2013-12-19 13:51:15
Targowisko miejskie w Szczecinku również dla niepełnosprawnych
  • Foto: an

Z telefonów do naszej redakcji możemy wnioskować, że budowa miejskiego targowiska jest bacznie śledzona przez mieszkańców Szczecinka.

Nowe targowiska miejskie, oddano w tym roku już w Bornem Sulinowie i Białym Borze. Teraz Szczecinek czeka na miejsce do handlu z prawdziwego zdarzenia. Mimo połowy grudnia, prace na budowie szczecineckiego targowiska idą pełną parą. Dzisiaj w czwartek można było zaobserwować kilkudziesięciu pracowników przy pracy. Prace pod tzw. ziemią już w zasadzie zakończono. Wymieniono 4tyś.m3 ziemi, położone są instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne. Pozostały jeszcze przyłącza do podłączenia obiektów, które powstaną na powierzchni ziemi. W szybkim tempie są kładzione drogi i miejsca parkingowe dla pojazdów. Wykonawca rozwiał obawy naszych mieszkańców co do miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Płyty ażurowe z których są wykonywane miejsca do parkowania, będą wypełnione ziemią. Pozwoli to bezproblemowo na takim parkingu używać kul czy wózka inwalidzkiego. Również wjazd od strony ul. Cieślaka będzie posiadał podjazd dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Z prac wykonawcy możemy wnioskować, że termin oddania budowy będzie dotrzymany i w sierpniu przyszłego roku handlowcy przeniosą się na nowe targowisko. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

plutek 2013-12-19 17:49

Tylko żeby na tych miejscach parkowały osoby, które faktycznie mają problem z poruszaniem się, a nie tacy co mają kartkę na samochodzie (zalatwioną w większości po znajomości), a "biegają" między stoiskami jak sportowcy. Może niech nasza straż miejska zamiast chodzić i karać za handel bez opłaty babinki co sprzedaje śmietane czy jajka, zacznie bacznie przyglądać się, kto faktycznie staje na parkingach dla niepełosprawnych. Wielu osobom powinno się pozabierać takie karty parkingowe, a powinno się udostępniać miejsca na tych parkingach naprawdę potrzebującym osobom. ZWRÓCMY NA TO UWAGĘ !!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: