Szekspir odegrany, VI Powiatowy Dzień Teatru w językach obcych już za nami

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-18 11:58:52
Szekspir odegrany, VI Powiatowy Dzień Teatru w językach obcych już za nami
  • Foto: Robert Żurawski-Zabłocki

17 grudnia o godz. 10.00 w sali kina "Wolność" odbył się "VI Powiatowy Dzień Teatru w językach obcych" W ramach konkursu uczniowie szczecineckich szkół ponadgimnazjalnych wystawili sztukę Williama Szekspira pt. Poskromienie złośnicy.

W tym roku została zmieniona forma imprezy. Szkoły wystawiły razem jedną sztukę podzieloną na 6 części. Każda szkoła biorąca udział w tegorocznym przedsięwzięciu wylosowała fragment dzieła do przygotowania.Pięć szkół wystawilo sztukę w języku angielskim, a jedna w języku rosyjskim.
Szkoły biorące udział w konkursie to:
    
 Zespół Szkół Nr 1 im. KEN

 I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety

 Zespół Szkół Nr 6 im. St. Staszica

 Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV

 Zespół Szkół Nr 3   

 Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Jury w składzie Tatiana Gołubińska, nauczycielka języka rosyjskiego, Joanna Nowak, nauczycielka języka angielskiego, i Andrzej Górka, animator kultury teatralnej oceniało nie tylko grę aktorską, ale również poprawność językową odegranej sztuki. Te kryteria doprowadziły do wyboru takich oto zwycięzców:

Miejsce I uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinku. Miejsce II uczniowie reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Elżbiety, a na III miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół nr 6 im. St. Staszica.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: