Sesja wg Hitchckock'a

  • Irek Markanicz
  • 2013-12-16 13:40:21
Sesja wg Hitchckock'a
  • Foto: Irek Markanicz

Zgodnie z wytycznymi mistrza suspensu dziś w szczecineckim Ratuszu najpierw było trzęsienie ziemi a później napięcie rosło.

"To najważniejsza sesja Rady Miasta w roku" tak o dzisiejszym zebraniu Radnych mówił w piątkowym "Programie Samorządowym Burmistrz Douglas. Rzeczywiście najważniejszym poruszanym dziś punktem było przyjęcie budżetu miasta na rok 2014. Przedstawiony przez burmistrza plan zakłada dochody na poziomie 121.900 tysięcy zł a wydatki na 123.500 tysięcy zł. Zaplanowane w budżecie inwestycje ( m.in. nowa plaża, drogi na oś. Koszalińska, targowisko, odwodnienie strefy ekonomicznej) wyniosą ponad 16 mln zł. Planowany na koniec roku deficyt ma być mniejszy niż 40 procent. Oczywiście w dyskusji nad budżetem pojawiały się różne pomysły, m.in. zamontowanie tablicy pokazującej zanieczyszczenie powietrza. Zaproponowane przez opozycje cztery wnioski przepadły w głosowaniu. 14-stu Radnych było za a 6-ciu było przeciw i zaproponowany przez Burmistrza budżet został przyjęty. Jak się później okazało to był dopiero początek emocji których kulminacje mięliśmy pod koniec sesji.

W punkcie "pytania i odpowiedzi na pytania Radnych" powróciła sprawa sygnalizowana na poprzedniej sesji przez Radną Annę Szymecką. Chodzi o problemy Radnej Joanny Pawłowicz. Sprawa dotyczy ewentualnych nieprawidłowości związanych z budową domu Radnej. Na postępowanie wszczęte przez nadzór budowlany nakłada się sprawa głosowania jakie w  Radzie Miasta Szczecinek odbyło się 16 maja 2011 r. Wówczas Radni przyjęli "Plan Zagospodarowania Przestrzennego Świątki I". To na mocy tego planu sprawa ewentualnych nieprawidłowości przestała być aktualna. Niestety wówczas z głosowania nie wyłączyła się Radna Pawłowicz i właśnie ta kolizja prawna może mieć swoje konsekwencje.

Radni, jeżeli sprawa może rzutować na ich sytuację prawną, powinni wyłączać się z głosowania. Brak takiego wyłączenie może powodować różne skutki. Jak po sesji powiedziała nam Przewodnicząca RM Katarzyna Dudź, może okazać się że przyjęty w 2011 r. plan jest nieważny. Zapewne wielokrotnie ta sprawa będzie wracać pod obrady szczecineckiego samorządu.  

Komentarze (4)

red. 2013-12-16 15:16

Ta odgrzana sprawa to zemsta burmistrza na Pani Pawłowicz za jej zaangażowanie w sprawie przestrzegania prawa przez Kronospan i przez burmistrza.

STFU 2013-12-18 00:05

parodia :)

xyz 2013-12-18 21:57

Może by burmistrz zrobił dostęp do jeziora, bo na razie łamie ustawę grodząc się do jeziora!

turban 2013-12-19 09:14

to może zróbmy zrzutę na taką tablicę. Zapewne wielu chętnych się znajdzie, żeby dołożyc

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: