Jest MOC czyli gala KSW + Video

  • Irek Markanicz
  • 2013-12-15 11:07:32
Jest MOC czyli gala KSW + Video
  • Foto: Andrzej Nadolny

Na brak emocji nie mogli w sobotę narzekać ci którzy byli świadkami kolejnej gali przygotowanej przez szczecinecki Klub Sportów Walki

Tradycyjnie już wydarzenie odbyło się w hali sportowej przy ul. Jasnej. Publiczność wypełniła salę do ostatniego miejsca i trzeba przyznać że zafundowano jej widowisko sportowe na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym starciu na ringu spotkali się reprezentujący KSW Szczecinek Maciej Drajer i zawodnik bydgoskiego Huntera Sebastian Stankiewicz. Już od pierwszej rundy walka przebiegała pod dyktando bydgoszczanina który w ocenie sędziów był lepszy we wszystkich rundach.W kolejnej walce zdecydowanie lepszy był zawodnik z klubu Czerwony Smok, Ariel Graczyk pokonał Marcina Stankiewicza z Bydgoszczy.

Trzecia walka to znowu pojedynek z udziałem szczecineckiego fightera. Bartłomiej Mienciuk z KSW walczył z Dawidem Górewiczem z Tsunami Golden Team Chojnice.Według sędziów był tu wyrównany pojedynek ze wskazaniem na zawodnika KSW który wygrał 2 do 1. Dodajmy że dla Bartka był to debiut na gali, do tej pory ten zawodnik walczył tylko turniejach i zawodach sportowych. Walka nr 4 to kolejny pojedynek z udziałem młodego, szczecineckiego zawodnika. Jakub Pokusa z KSW zmierzył się z Maciejem Klichem z poznańskiego Czerwonego Smoka. Już od pierwszej rundy Kuba narzucił swój styl walki i po dynamicznych starciach zdecydowanie wygrał 3 do 0. W następnej walce reprezentant KSW musiał uznać wyższość swego przeciwnika, Dominik Wójcik przegrał z Wiesławem Szymańskim który reprezentował głogowski Legion.

Gala to nie tylko walki które odbywały się w formule K-1 był też emocjonujący występ tancerzy z grupy "Top Toys". Trzeba przyznać że ten moment oddechu od sportowych emocji był na bardzo wysokim poziomie. Po tanecznej przerwie kolejna walka, był to jedyny pojedynek wieczoru rozegrany w formule full kontakt, w ringu Damian Kowalczyk z KSW Szczecinek walczył z Przemysławem Klichem z klubu Czerwony Smok. Tu nikt nie miał wątpliwości. Damian który od 4 miesięcy trenuje w Anglii był zdecydowanie lepszy od starszego i wyraźnie cięższego zawodnika. Trzy razy mocnymi uderzeniami, szczecinecki zawodnik posłał swego rywala na deski i w drugiej rundzie Damian wygrał przez RSC.

Na bardzo wysokim poziomie stał pojedynek nr 7 po długiej przerwie znów barw KSW Szczecinek bronił Maciej Wysocki, który już od kilku lat bardziej jest trenerem niż zawodnikiem. Maciej ma na swym koncie tytuł Mistrza Świata juniorów i wielokrotnie był Mistrzem Polski. Jego przeciwnikiem był aktualny Mistrz Kraju, Zbigniew Stawicki z Huntera Bydgoszcz. To był pokaz czysto męskiego sportu. Były mocne ciosy i krew. Już w pierwszej rundzie zawodnik z Bydgoszczy rozciął popularnemu "Koli" łuk brwiowy. Publiczność mogła zobaczyć jak emocjonująca może być potyczka w ringu. Wyraźnie było widać że "Kola" nie wytrzymał kondycyjnie tego pojedynku, sędziowski werdykt to potwierdził, wynik 3 do 0 na korzyść zawodnika z Bydgoszczy.

 Gala była też meczem międzypaństwowym, wcześniej sygnalizowano że w starciu Polski z Białorusią odbędzie się pięć pojedynków. Niestety kontuzje i problemy wizowe spowodowały że do Szczecinka przyjechało tylko dwóch zawodników z Białorusi. Jak się później okazało nie byli to fighterzy najwyższych lotów. Oba starcia zakończyły sie przed czasem i w obu walkach zdecydowanie lepsi byli reprezentanci Polski. W pierwszym pojedynku, Mikołaj Chamarczuk z KSW Szczecinek w drugiej rundzie przez RSC pokonał Eugenija Yannushko. Ostatnia walka wieczoru trwała tylko jedną rundę. Piotr Rogosz z Krępic w kilka minut rozprawił się z Pawłem Margichem. Podsumowując, trzeba przyznać że mieliśmy spora dawkę ostrego, pełnego adrenaliny sportu i wszyscy zawodnicy pokazali że maja serce do walki.

Ważnym momentem tego spotkania było oficjalne pożegnanie z ringiem. Zbigniew Sołtys podziękował swym rodzicom, przyjaciołom i kibicom ze wspólne chwile. Od teraz popularny "Zibi" poświeci się wyłącznie pracy trenerskiej. Zawodnik KSW Szczecinek odebrał z rąk burmistrza Daniela Raka pas za całokształt swoich osiągnięć sportowych. Zbyszek jest zawodnikiem KSW od samego początku tego klubu. Chyba nikt nie jest w stanie wyliczyć wszystkich osiągnięć tego utalentowanego fightera. Obszerną relację z tej gali zobaczą Państwo już wkrótce na antenie TV "GAWEX"

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: