Kolejne oszustwo na pielęgniarkę

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-12 09:33:27
Kolejne oszustwo na pielęgniarkę

Szczecineccy kryminalni zatrzymali oszustkę działającą metodą na "pielęgniarkę". Jej ofiarą stała się 89 - letnia mieszkanka powiatu szczecineckiego. Kobieta po felernej wizycie "pielęgniarki" straciła ponad 27 000 zł.

W sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pieniędzy z mieszkania, w którym kilka godzin wcześniej złożyła wizytę kobieta podszywająca się pod pielęgniarkę.

Młoda kobieta podająca się za pielęgniarkę chciała pomóc 89 - letniej kobiecie w uzyskaniu opieki lekarskiej i rehabilitacji. Kobieta wpuściła do mieszkania oszustkę, a następnie wypłaciła jej 1200 zł. wynagrodzenia za wizytę po czym kobiety umówiły się na kolejną. Po wyjściu oszustki właścicielka mieszkania zorientowała się, że z miejsca z którego wcześniej wyciągała pieniądze zniknęły pozostałe jej oszczędności. W sumie łupem oszustki padło ponad 27 000 zł.

Sposób działania nie wzbudzał u mundurowych jakichkolwiek wątpliwości, że sprawczynią tej kradzieży jest 39 - letnia mieszkanka powiatu szczecineckiego, która w listopadzie w centrum Szczecinka działając w ten sam sposób okradła starszą kobietę na kwotę 3 000 zł.

39 - latka została zatrzymana, usłyszała już zarzut kradzieży i oszustwa za co grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, iż kobieta praktykowała swój "nieuczciwy" proceder również na terenie ościennych powiatów, najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: