Robił przeglądy na lewo

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-12 09:11:20
Robił przeglądy na lewo
  • Foto: KPP Szczecinek

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją szczecineckiej komendy zatrzymali diagnostę, który poświadczał nieprawdę w dowodach rejestracyjnych pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzut: poświadczania nieprawdy w dokumentach. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji ustalili, iż właściciel a jednocześnie diagnosta jednej ze stacji diagnostycznych w powiecie koszalińskim poświadczał nieprawdę w dowodach rejestracyjnych pojazdów w miejscu swojego zamieszania tj. w powiecie szczecineckim, co do okoliczności przebytych badań technicznych. Z uzyskanych materiałów w tej sprawie wynika, że nieuczciwy diagnosta dopuszczał do ruchu pojazdy, które nigdy nie były w jego stacji diagnostycznej.

38-letni diagnosta został zatrzymany i usłyszał zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumentach, sprawa jest rozwojowa i Policja nie wyklucza dalszych zarzutów w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Komentarze (1)

kierowca 2013-12-12 16:20

Takie wykroczenia to już są popełniane dobre kilkanaście lat, nic dziwnego, że w końcu kogoś zatrzymali.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: