Grupa pracowników PKS i KM doprowadzi do kontroli NIK-u! Sprawą zajął się poseł Hoc

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-10 15:58:19
Grupa pracowników PKS i KM doprowadzi do kontroli NIK-u! Sprawą zajął się poseł Hoc

Dzisiaj o godzinie 11:30 w Szczecinku odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Czesława Hoca. Poseł Czesław Hoc wniósł pismo do Najwyższej Izby Kontroli o gruntowną kontrolę dwóch spółek z.o.o w Szczecinku.

Dwie spółki o których mowa w piśmie to szczecineckie PKS i KM. Według nieoficjalnych informacji spółki te wygenerowały już 20 mln zadłużenia, a dalsza działalność nie zwiastuje poprawy sytuacji. szczególnej uwagi wymaga ocena zdolności przepływu środków finansowych pomiędzy tymi komunalnymi spółkami. Pan poseł zaznacza, że doprowadzenie do upadłości jednej lub obu spółek będzie miało bardzo negatywny wpływ na lokalny rynek pracy.

Według posła Hoca nieprawidłowością jest również to, iż dwoma konkurencyjnymi spółkami zarządza ten sam człowiek tj. jako Prezes Zarządu Spółki PKS Szczecinek- cały etat, oraz Dyrektor zarządu Spółki KM na 1/2 etatu na umowę zlecenie.

Według nieoficjalnych informacji, które poseł uzyskał podczas swojego dyżuru:

- Spółka PKS Szczecinek ma zaległości płatnicze za paliwo, mycie autobusów oraz za pożyczkę którą zaciągnęła spółka KM w spółce PWiK dla spółki PKS.

- Komunikacja Miejska poza tą pożyczką posiada również kredyt odnawialny na kwotę 1,2 mln zł, z tych pieniędzy KM uiszcza rachunki za paliwo dla PKN Orlen. Wobec niepłacenia przez PKS za paliwo, spółka KM ponosi dodatkowe koszty, bowiem zadłużenie spółki KM wobec banku stale rośnie.

- Spółka PKS wydzierżawia autobusy turystyczne od spółki KM, które potem są wykorzystywane na regularnych liniach PKS.

Według posła z tych informacji wyłania się taki obraz spółek PKS i KM, że celowość przeprowadzenia szczegółowej kontroli ich funkcjonowania przez NIK, jest wysoce uzasadniona.

Źródło: Konferencja prasowa Posła Czesława Hoca

Komentarze (2)

perskie oko 2013-12-11 10:17

no w końcu ktoś się temu przyjrzy. ciekawe tylko czy wyciągnie konsekwencje..

MIESZKANIEC 2013-12-12 08:40

Miejmy nadzieje, że NIK wyciągnie konsekwencje, i to srogie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: