Pingpong po Turowsku

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-10 14:05:41
Pingpong po Turowsku
  • Foto: Darek Żelazny

Drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja z Powiatu Szczecineckiego, spotkały się 4 grudnia w hali sportowej w Turowie, by walczyć o awans do zawodów regionalnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady oraz tytuły mistrzów powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe w Szczecinku oraz Publiczne Gimnazjum w Turowie (Gmina Szczecinek).

Cieszy wysoka frekwencja, bowiem łącznie w imprezie wzięło udział 75 młodych adeptów celuloidowej piłeczki, reprezentujących 18 szkół z 5 gmin naszego powiatu.

            Zawody poprzedziła miła uroczystość wręczenia nagród medalistom finałów wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w roku szkolnym 2012/13. Upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku, wręczała Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego – Zofia Gańska. Otrzymali je: Marek Gutkin – złoty medalista Gimnazjady (Gimnazjum Publiczne w Gwdzie Wielkiej), Filip Krajewski -srebrny medalista Igrzysk Młodzieży Szkolnej (medal wywalczył jako uczeń Szkoły Podstawowej w Żółtnicy) oraz Ania Kubicka – brązowa medalistka Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Szkoła Podstawowa w Juchowie). Warto podkreślić, że w ubiegłym roku szkolnym, tenisiści stołowi wywalczyli 4 z 10 medali, zdobytych łącznie w zawodach Szkolnego Związku Sportowego przez uczniów z Powiatu Szczecineckiego.

            Po czterogodzinnych rozgrywkach przyszedł czas na rozstrzygnięcie imprezy. Oto trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach:

  • dziewczęta ze szkół podstawowych – I miejsce SP Juchowo (Anna Kubicka, Katarzyna Grabowska),  II miejsce –SP Barwice (Aleksandra Cybulska, Judyta Ambrożewicz, Izabela Szyja), III miejsce - SP Wierzchowo (Dominika Turek, Agata Jabłońska),
  • chłopcy ze szkół podstawowych – I miejsce  - SP Parsęcko (Jakub Popiel, Maciej Dzwonek). II miejsce – SP Turowo (Robert Lange, Szymon Stawowczyk), III miejsce – SP Juchowo (Józef Rumiancew, Marcin Cybul),
  • dziewczęta z gimnazjów – I miejsce Gimnazjum Borne Sulinowo (Weronika Kowalczyk, Agata Walczak), II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Gwdzie Wielkiej (Czapla Daria, Anita Tutus), III miejsce - Gimnazjum w Barwicach (Zuzanna Ruzik, Natalia Spierewska, Karolina Nowakowska),
  • chłopcy z gimnazjów – I miejsce Publiczne Gimnazjum w Gwdzie Wielkiej (Marek Gutkin, Filip Krajewski), II miejsce Gimnazjum Borne Sulinowo ( Kowalczuk Łukasz, Kacper Kraemer), III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Gwdzie Wielkiej (II zespół – Patryk Skowron, Marek Kotowicz). 

Ozdobą turnieju był pojedynek o  I miejsce, stoczony między chłopcami z gimnazjów w Bornem Sulinowie i Gwdzie Wielkiej. W meczu deblowym, przy stanie 2:2, w piątym secie było już 5:0 dla zawodników z Bornego. I wtedy rywale jakby się obudzili i set zakończył się ich zwycięstwem 11:5!  Cały mecz wygrał 3:2 zespół z Gwdy Wielkiej.

Na zakończenie zawodów najlepsze zespoły otrzymały medale, statuetki i dyplomy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Wręczono też upominki książkowe najlepszym zawodnikom turnieju (warunkiem ich otrzymania było zajęcie miejsca na podium i zwycięstwa we wszystkich pojedynkach singlowych). Otrzymali je wśród zawodników z gimnazjów Daria Czapla (Gwda Wielka) i Łukasz Kowalczuk (Borne Sulinowo), wśród uczniów szkół podstawowych Ania Kubicka (Juchowo) i Jakub Popiel (Parsęcko).

Dekoracji dokonał obecny na zakończeniu zawodów wójt Janusz Babiński. Miał on bez wątpienia satysfakcję, bowiem połowa z awansów i przyznanych kompletów medali przypadła uczniom z Gminy Szczecinek.

Teraz pozostaje liczyć na sukcesy zawodników z Powiatu Szczecineckiego w zawodach regionalnych, które planowane są na luty przyszłego roku. 

INFO: Darek Żelazny

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: