''Kawka'' przyleci do Szczecinka

  • Irek Markanicz
  • 2013-12-09 22:23:08
''Kawka'' przyleci do Szczecinka
  • Foto: Irek Markanicz

Od poniedziałku trwa w Kołobrzegu doroczna konferencja zorganizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Szczecinka.

Podczas tego spotkania podpisano szereg umów. Nas najbardziej interesuje akcent szczecinecki. Od teraz dwa miasta województwa, obejmie program ''Kawka''. To Szczecin i Szczecinek. Sam program wdrażany jest przez Narodowy Fundusz w całej Polsce a głównym pomysłem jest obniżanie tzw. niskiej emisji. Co ciekawe taką formę walki o czystsze powietrze wymyślono właśnie w Szczecinku. Główne założenie to likwidacja starych, nieekologicznych źródeł ciepła. Ogrzewanie etażowe, piece czy centralne ogrzewane zasilane węglem w ramach programu ''Kawka'' zastąpią rozwiązanie ekologiczne.

Mogą to być piece na gaz, pompy ciepła bądź podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Główny cel to likwidacja jak największej liczby domowych kotłowni na paliwo stałe. Szczecinecki Ratusz otrzyma w formie dotacji 2 756 tysięcy zł. a szczecinecki MEC blisko 300 tysięcy zł. na przyłącza. Są to środki zarówno z wojewódzkiego jak i narodowego funduszu. Program jest skierowany do odbiorców indywidualnych, dotacja może pokryć aż 55 proc. kosztów zmiany systemu ogrzewania. Więcej informacji podamy we wtorkowym programie TV ''GAWEX'' 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: