Strażacy wyjeżdżali 58 razy

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-09 11:16:25
Strażacy wyjeżdżali 58 razy

Szczecinecka Straż Pożarna od ubiegłego czwartku czyli, od momentu nadejścia huraganu Ksawery wyjeżdżała z bazy 58 razy. Najczęściej były to interwencje związane z powalonymi drzewami, jednak czasem trafiały się dużo poważniejsze interwencje.

W miejscowości Skotniki nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej, skutkiem tego kilkadziesiąt sztuk bydła w jednym z gospodarstw zostało porażone prądem, dzisiaj wiadomo już, że 26 sztuk nie przeżyło tego porażenia.

Wiadomo również, że w całym powiecie od czwartkowego wieczoru był problem w dostawie prądu. Część naszego miasta była bez prądu jeszcze do dzisiejszego poranka, między innymi Trzesieka.

W piątek rano kilka szczecineckich szkół ze względu na braki w dostawie prądu i silny wiatr odwołało zajęcia szkolne.

Siła wiatru była tak duża, że fale tworzące się na wodzie zerwały cumy jednego z aeratorów znajdujących się na jeziorze Trzesiecko, a podmuch przesunął go aż do rzeki Niezdobnej, w sobotę aerator wrócił już na swoje miejsce.

Ze względu na ostrzeżenia meteorologiczne pod choinką na Placu Wolności stanął dźwig, który podtrzymywał ją z jednej strony zapobiega przewróceniu się drzewka. Dzisiaj dźwig już zniknął, a choinka zachwyca. Mieszkańcy i służby powoli usuwają skutki wichury.

Można szacować, że w szczecineckim parku ponad dwadzieścia drzew nie wytrzymało naporu wiatru. Najdramatyczniej sytuacja wygląda w zachodniej części.

Ostatnie dni to dosyć ciężki okres dla naszego powiatu, całe szczęście Ksawery chyba już wytracił impet, teraz należy posprzątać po jego odwiedzinach.

 

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: