Autobus dla niepełnosprawnych już wozi małych pasażerów

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-05 13:52:04
Autobus dla niepełnosprawnych już wozi małych pasażerów
  • Foto: Eliza Świtling

Wszyscy zdają sobie sprawę jak bardzo Powiat Szczecinecki angażuje się w walkę z barierami, które w codziennym życiu musza pokonywać osoby niepełnosprawne. Dzisiaj mieliśmy kolejny przykład takich działań, nowoczesny autobus przystosowany do transportu niepełnoprawnych dzieci już wozi swoich małych pasażerów, natomiast jego oficjalne przekazanie nastąpiło, dzisiaj o godz. 11.45 na parkingu Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

 Z pewnością będzie to miły mikołajkowy prezent dla podopiecznych ośrodka, choć Zarząd przygotował dla nich jeszcze jedną niespodziankę...mikołajkowy kosz pełen słodyczy, na ręce dzieci przekazał dzisiejszy Mikołaj starosta Krzysztof Lis.

Od lat Powiat Szczecinecki sprawnie pozyskuje środki finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki nim realizuje wiele przedsięwzięć, które ułatwiają codzienne poruszanie się, komunikację i transport osób niepełnosprawnych.

W 2012 r. Powiat złożył wiele wniosków o dofinansowanie inwestycji, które miały na celu zlikwidowanie kolejnych barier architektonicznych oraz transportowych, w tym na autobus do przewozu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku.

INFO: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: