Koszaliński wiec poparcia

  • Irek Markanicz
  • 2013-12-05 12:44:00
Koszaliński wiec poparcia
  • Foto: Irek Markanicz

Niedawno taka manifestacja odbyła się w Białym Borze. W piątek, wiec poparcia dla europejskich aspiracji Ukrainy będzie miał miejsce w Koszalinie.


Zarząd Oddziału i Zarząd Koła Związku Ukraińców w Koszalinie zapraszają mieszkańców Koszalina i regionu do udziału manifestacji poparcia integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Manifestacja odbędzie się w piątek, 6 grudnia o godz.18.00 na placu przed pomnikiem Piłsudskiego w Koszalinie. Zachęcamy mieszkańców aby wzięli ze sobą flagi Polski, Ukrainy i Unii Europejskiej, transparenty, hasła etc.

Podczas manifestacji zostanie odczytane m.in. oświadczenie które zostało podpisane przez przewodniczących 6 oddziałów Związku Ukraińców w Polsce, Polski północnej.

Głównym adresatem naszego oświadczenia był Konsul Generalny w Gdańsku, który reprezentuje rząd Ukrainy w Polsce. Konsulat Generalny w Gdańsku obsługuje województwa: Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko - Pomorskie i Warmińsko- Mazurskie, gdzie zamieszkuje ponad ok.150-200 tysięcy mieszkańców mniejszości ukraińskiej.

Należy podkreślić iż w trzech województwach Zachodniopomorskie, Pomorskie, i Warmińsko- Mazurskie zamieszkuje najliczniejsza diaspora ukraińska w Polsce i stad nasza wspólna inicjatywa. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: