Orkan zbliża się do Polski. 110km/h i 8 w skali Beauforta!

 • Eliza Świtling
 • 2013-12-05 09:47:23
Orkan zbliża się do Polski. 110km/h i 8 w skali Beauforta!
 • Foto: wp.pl

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego wiatru dla subregionu wewnętrznego województwa zachodniopomorskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00 dnia 05.12.2013 r. do godz. 10:00 dnia 07.12.2013 r. Prognozowana prędkość wiatru wyniesie 35 - 50 km/h w porywach do 110 km/h. Stopień zagrożenia 2 (w 3-stopniowej skali).

W związku z powyższym,

zaleca się:

 1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe
  i stacje telewizyjne.
 2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
 3. Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.
 4. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.
 5. Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.
 6. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

INFO: Łukasz Turmiński

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: