Z hotelowego pokoju prosto do policyjnej celi

  • Eliza Świtling
  • 2013-12-04 08:44:53
Z hotelowego pokoju prosto do policyjnej celi

Szczecineccy policjanci prowadzą sprawę oszustwa, jakiego na szkodę jednego ze szczecineckich hoteli dopuścił się 46-latek. Mężczyzna wynajął pokój, a kiedy właściciel zaczynał dopominać się o uregulowanie należności mężczyzna po prostu zameldował się w innym hotelu.

W miniony piątek w jednym ze szczecineckich hoteli pojawił się mężczyzna, który wynajął pokój na sześć nocy. Po zameldowaniu w recepcji otrzymał klucz i udał się na odpoczynek. Mężczyzna przez kilka kolejnych dni zamawiał jedzenie i alkohol za które miał zapłacić rozliczając ogólny rachunek za pokój. Kiedy właściciel zaczął dopytywać o cel pobytu i ewentualny czas rozliczenia mężczyzna w poniedziałek nie mówiąc nic nikomu spakował się i "po cichu" opuścił hotel.

Zawiadomiona o tym fakcie policja długo nie musiała szukać nieuczciwego klienta, mężczyzna zameldował się w innym hotelu na terenie miasta. Mężczyzna z hotelowego pokoju trafił prosto do policyjnego aresztu. Tu spędził noc.

Cena za pobyt w celi będzie o wiele wyższa niż w wygodnym hotelu, bo może sięgnąć nawet do 8 lat pozbawiania wolności. Taka kara grozi właśnie za oszustwo. W sumie 46-latek naraził właściciela hotelu na straty rzędu 1 000 złotych. Nim to jednak nastąpi mężczyzna spędzi najbliższe 15 dni w zakładzie karnym, bo jak się okazało podczas legitymowania, 46 - latek poszukiwany jest nakazem doprowadzenia w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: