Tragiczny poranek, poszkodowana w stanie krytycznym

  • Irek Markanicz
  • 2013-12-02 14:18:56
Tragiczny poranek, poszkodowana w stanie krytycznym
  • Foto: Irek Markanicz

Dzisiaj po godzinie 7 rano miało miejsce tragiczne w skutkach potrącenie pieszej na pasach w Szczecinku.

Do dramatycznej sytuacji doszło na szczecineckiej obwodnicy, tuz koło skrzyżowania ulic Sikorskiego i Wiśniowej. Przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, potrącił kierowca poruszający się autem marki Peugeot. Poszkodowana w bardzo poważnym stanie trafiła do szczecineckiego szpitala, obecnie walczy o życie.

Tak tragicznie zakończył się poranny spacer nordic walking, dodajmy że dziś rano na jezdniach regionu było ślisko. W takich warunkach należy dostosować prędkość do panujących warunków. Dodatkowo kierowcy mają obowiązek zachować szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych. Potrącona kobieta uderzyła głową w szybę pojazdu. Na miejscu działa szczecinecka Policja, która zabezpieczyła miejsce wypadku, na tym odcinku ruch odbywa się wahadłowo.

Jak poinformowała nas st. asp. Anna Matys ze szczecineckiej Policji, kobieta przechodziła od strony ul Przemysłowej a nadjeżdżający od strony dworca PKP kierowca jej nie zauważył. W takiej sytuacji cała wina za zaistniałe zdarzenie jest po stronie osoby kierującej pojazd. Stan zdrowia poszkodowanej wciąż ocenia się jako krytyczny.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: