Eksplozja w Nadarzycach, są ranni

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-27 12:29:24
Eksplozja w Nadarzycach, są ranni
  • Foto: KPP Złotów

Wczoraj, kilka minut przed godziną 14.00 na terenie posesji w Nadarzycach gm. Jastrowie doszło do eksplozji w budynku gospodarczym. W wyniku wybuchu ranni zostali dwaj mężczyźni w wieku 37. i 34. lata mieszkańcy wsi Nadarzyce i Ciosaniec.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń wybuch nastąpił na skutek nieuprawnionego manipulowania przy materiale militarnym przez mieszkańca posesji. Obaj ciężko ranni trafili do szpitali w Pile i Złotowie. Policjanci zabezpieczyli teren wokół zdarzenia i ewakuowali mieszkańców sąsiednich domów. Obecny na miejscu Prokurator wspólnie z policjantami wyjaśniali przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Wybuch nastąpił w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie przebywał 37 latek, który prawdopodobnie manipulował przy bliżej nieokreślonym materiale wybuchowym. W pewnej chwili doszło do eksplozji i ranienia dwóch mężczyzn. Drugi z rannych, zainteresowany tym co dzieje się w garażu podszedł do drzwi wejściowych w chwili kiedy tuz po tym nastąpił wybuch.  Obaj mężczyźni z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Pile i Złotowie.

Zabezpieczone przy wykorzystaniu specjalnego sprzętu materiały wybuchowe trafiły na poligon wojskowy, gdzie natychmiast zostały zdetonowane.  

INFO: KPP Złotow

Komentarze (5)

baszka231 2013-11-27 16:40

Ranni przewiezieni do szpitala w Pile i Złotowie .Te odległości w naszym woj są porażające,A ty rodzino pacjenta ponoś koszty odwiedzin

sprawiedliwość 2013-11-28 08:27

heh dobre - baszka231 : to niech wam wybudują szpital w Nadarzycach - nie bedziecie ponosić kosztów odwiedzin . A tak apropo - jak by ciekawscy rolnicy nie grzebali w materiałach wybuchwowych to nie było by potrzeby odwiedzin w szpitalu i nie było by tego artykułu . Redakcja mogła by zając się przyjemniejszymi tematami jak np. piękne tereny w okolicy Nadarzyc .

ze wsi 2013-11-29 10:40

.....to "manipulowanie " przy bombach łuskach itp. materiałach to sposób na zarobek .. tam nawet kobiety chodzą na złom ! Z przeciętnej gospodarki też ciężko ujechać w powiecie złotowskim i okolicy , tam jest wielkie bezrobocie a pajace z urzędów nic nie robią !!!!!

mmmmmmm 2013-11-29 17:08

Mów za siebie mądralo a nie wypowiadasz się za wszystkie kobiety!!!!!!

wałcz 2013-12-10 20:02

nie szkoda mi tych ludzi,bo 4 lata te same osoby miały juz doczynienia z niewybuchami! i dalej robia to samo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: