Mobilne miasteczko ruchu drogowego już w Bornem Sulinowie!

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-27 09:49:35
Mobilne miasteczko ruchu drogowego już w Bornem Sulinowie!
  • Foto: Eliza Świtling

W dniu 22 listopada br., w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, odbyła się konferencja „NPBRD 2013 – 2020, a strategia województwa zachodniopomorskiego”. Podczas sympozjum Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Wojciech Drożdż, wręczył nagrody laureatom konkursu „O mobilne miasteczko ruchu drogowego”.

Nagrodę, w imieniu Gminy Borne Sulinowo, odebrały mgr Elżbieta Kwietniewska (nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Bornem Sulinowie) oraz mgr inż. Beata Okuniewicz (nauczyciel Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie). Obydwie Panie są autorkami złożonego w konkursie „Programu edukacji rowerowej dla uczniów szkół z terenu gminy Borne Sulinowo”. Od wielu lat prowadzą w swych szkołach szeroko pojętą edukację komunikacyjną, a ich uczniowie corocznie zajmują czołowe lokaty w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Otrzymana na własność nagroda służyć będzie do prowadzenia zajęć edukacji rowerowej i wychowania komunikacyjnego w placówkach oświatowych na terenie gminy. Tym samym ułatwi dzieciom i młodzieży z gminy Borne Sulinowo zdobycie mini karty rowerowej i karty rowerowej, a także udział w konkursach związanych z tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

INFO: UM Borne Sulinowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: