Niespodziewane pieniądze na walkę z bezrobociem

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-22 13:27:07
Niespodziewane pieniądze na walkę z bezrobociem
  • Foto: elubin.pl

W Powiecie Szczecineckim na koniec października mamy 25,3 procent stopy bezrobocia, więc prawie 7 tys. osób bezrobotnych. Jednak dzisiaj dotarła do nas dobra wiadomość, Starostwo uzyskało niespodziewane środki do walki z bezrobociem.

Program przygotowany wspólnie z PUP-em na kwotę około 500 tys złoty,najpierw został złożony do marszałka województwa zachodniopomorskiego i pozytywnie przez niego zaopiniowany. Dzisiaj Starostwo Powiatowe dostało oficjalne potwierdzenie, że pieniądze z tego programu dostępne będą od poniedziałku.

W związku z tym, iż kwotę tę należy szybko uruchomić i wykorzystać do końca roku założenia są takie ze dzięki tym środkom, w robotach publicznych na okres jednego miesiąca  we wszystkich gminach powiatu szczecineckiego, zatrudnione zostanie 140 osób w ciężkiej sytuacji finansowej. 

Po przepracowaniu tego miesiąca osoby w najtrudniejszej sytuacji, krótko przed świętami otrzymają wynagrodzenie od 1000 do 1500 zł dodatkowego uposażenia, aby godnie przeżyć święta Bożego Narodzenia.


Jak powiedział nam Starosta Krzysztof Lis -"500 tysięcy drogą nie chodzi i ciesze się ogromnie, że jesteśmy na liście nielicznych powiatów, które taki wniosek złożyły i otrzymają te pieniądze".

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: