Materia bez prądu zdobyła Koszalin

  • Irek Markanicz
  • 2013-11-22 18:20:16
Materia bez prądu zdobyła Koszalin
  • Foto: Mirosław Korkus / www.m-motion.pl

Tak zdobywa się serca słuchaczy. Wielkie brawa dla szczecineckiej ''MATERII''.

O tym koncercie powstanie niejedna legenda, wnuki będą opowiadać swoim dzieciom, nasi przodkowie TAM byli. Jak mówią za Atlantykiem, Było Epicko. Szczecinecka MATERIA podbiła dziś Koszalin, a mówiac precyzyjnie podbiła ''Radio Koszalin''. Po raz pierwszy w bogatej historii tego młodego bandu, Tadek, Michał, Kuba i Adrian zagrali akustycznie. Zagrali i to jak.

Studio nagraniowo-koncertowe im. Czesława Niemena, dosłownie pękało w szwach. Co warto podkreślić wiek odbiorców był bardzo zróżnicowany. To, co nieco starszych słuchaczy mogłoby razić, dziś było atutem grupy. Szczecinecki zespół zagrał na 200 %. Zazwyczaj ostre numery w tym wyjątkowym, akustycznym wydaniu nie straciły nic ze swojej mocy, co więcej można było odnieść wrażenie że zyskały nowy, świeży odcień. Solówki Adriana ( szczególnie w B17 ) pokazały że mamy do czynienia z perfekcyjnie technicznie przygotowanym zawodnikiem. Kuba ograniczony do jednego djembe, nadal był rytmiczną podporą muzycznych konstrukcji.

Bracia Piesiak i S-ka nie ukrywali że takie granie trochę ich paraliżowało. Jak pokazał dzisiejszy koncert, zupełnie niepotrzebnie. ''Radio Koszalin'' od kilku sezonów organizuje koncerty unplugged, często w tych wydarzeniach biorą udział lokalni muzycy. Najlepszym przykładem było zaproszenie dziś czterech uzdolnionych słupszczanek. Dziewczyny z ''Kathrin Zimmermann'' wystąpiły jako support i świetnie wywiązały się ze swojej roli.

Już przygotowując się do akustycznej zabawy ''Materialiści'' wiedzieli że nie mogą czerpać z całego swego dorobku, przygotowano więc nowe wersje utworów z różnych okresów działalności. Na playliście znalazły się m.in ''Inside'',''Give Me Some Free'' czy ''On My Way'' zresztą, wiele z tych kompozycji zabrzmiało dwukrotnie, tak mocno publiczność żądała bisów. Podczas powtórki ''Na Wojtusia'' cała sala śpiewała wraz z grupą numer, w końcu jest to popularna kołysanką. Wiadomo do tej ''Materialnej'' wersji, jeszcze nie zasnęło żadne dziecko, a wiele maluchów się rozbudziło na dobre.

Największym, kluczowym wręcz atutem grupy jest ich szczerość. Ani Michał ani Tadek nie udają kogoś, kim nie są. Właśnie ten element ich osobowości powoduje że słuchacze mają za każdym razem, ciary na plecach. Tu już nie ma znaczenia ile watt jest na przodzie. Byłem już na kilku koncertach ''Materii'' ale ten z ''Radia Koszalin'', był po prostu NAJLEPSZY, szkoda tylko że tak krótki. Całość do wysłuchania na antenie tej regionalnej rozgłośni i do zobaczenia w programie TV 'GAWEX'. Warto samemu się przekonać, że jest MOC.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

Metallo 2013-11-22 21:48

Piękna galeria! Mistrz!

Antymentol 2013-11-22 22:23

Tragedia !! uczyć się śpiewać.

aga 2013-11-23 20:01

I panowie pieknie sie spisali! Nie kazdy nadaje sie do spiewu w chorze. To bylo swietne!

henio 2013-11-23 21:14

chciałobysie to zobaczyć na żywo kurcze może w sz-ku tak zagracie pliiiiis

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: