Andrzej Zaucha w kinie Wolność+Video

  • Andrzej Nadolny
  • 2013-11-22 00:01:57
Andrzej Zaucha w kinie Wolność+Video
  • Foto: Robert Żurawski - Zabłocki

Dzisiaj w kinie Wolność, mogliśmy usłyszeć największe przeboje Andrzeja Zauchy.

Kilka miesięcy temu, zrodził się pomysł pokazania muzyki wysublimowanej, rzadko emitowanej na antenie polskiego radia. Tak powstał Projekt ZAUCHA, Największe przeboje Andrzeja Zauchy. Przez twórczość utalentowanego muzycznie samouka, poprowadziła zgromadzonych w kinie, niezastąpiona  pani Agnieszka Orłowska. Jak mogliśmy się dowiedzieć, piosenki do koncertu zostały starannie wybrane dla osób, które je wykonywali. Aranże były autentyczne. Każdy z muzyków dostał płytę i musiał sobie poradzić z aranżem tak, żeby zabrzmiało  jak wykonywały je zespoły Andrzeja Zauchy. Piosenką ''Byłaś serca biciem'' koncert rozpoczął  Miłosz Semrau. Utwory śpiewane przez Andrzeja Zauchę wykonywali również wokaliści: Magdalena Górecka, Iga Martin i Marika Janowska.

Do projektu zaproszono zawodowych muzyków: Andrzej Walczak-instrumenty klawiszowe, Andrzej Anderman-trąbka, Adam Szmurło-saksofon, Rafał Mizdalski-puzon, Sebastian Wojgienica-gitara, Jarosław Dowlaszewicz-bas i Tomasz Hepner-instr.perkusyjne

Prawie dwugodzinny koncert przybliżył zgromadzonym w kinie, a nieznającym twórczości artystycznej Andrzeja Zauchy, jego przeboje ale również ciekawostki z życia artysty.

Relację z tego wydarzenia, będziemy mogli zobaczyć w programie lokalnym TV Gawex oraz w piątkowym serwisie Echa Dnia

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: