A czy Ty masz już kartę ICE?

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-21 12:45:54
A czy Ty masz już kartę ICE?
  • Foto: play.google.com

Rozwinięcie skrótu ICE to po angielsku, In Case of Emergency, czyli W Nagłym Wypadku. To skrót informujący ratowników kogo powinni zawiadomić w razie nagłego wypadku.

Skrót ICE stosowany jest przeważnie w dwóch formach

- ICE wpisany jako kontakt w książce adresowej telefonu komórkowego

- na karcie kontaktowej ICE wielkości wizytówki wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie.

Karta ICE, może być przydatna w wielu sytuacjach, zaniku pamięci, zagubienia dziecka, utraty przytomności posiadanie przy sobie karty ICE pozwala skontaktować się z rodziną osoby poszkodowanej.

Plastikowa karta w formacie wizytówkowym, zawiera miejsce na wpisanie danych osobowych oraz dwóch nr telefonów, do osób, które należy powiadomić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia (należy wybrać osoby, które będą mogły podać ratownikom informacje o naszym stanie zdrowia). Na karcie znajduje się także oświadczenie woli, którego wypełnienie oznacza zgodę na pobranie po smierci tkanek i narządów do przeszczepu.

5 tysięcy plastikowych kart będzie rozdanych do końca roku mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego. Karty otrzymają osoby odbierające paszporty w ZUW, a także trafią do uczestników szkoleń z przedstawicielami policji i WOPR.

Komentarze (1)

Grażyna 2013-11-21 14:41

GDZIE BĘDZI MOŻNA DOSTAĆ TAKĄ KARTĘ ICE ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: