Zastanów się zanim włożysz do ust kolejnego papierosa...

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-21 10:08:38
Zastanów się zanim włożysz do ust kolejnego papierosa...

Dziś 21 listopada, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na całym świecie obchodzimy Dzień Rzucania Palenia.

Obchody dzisiejszego dnia maja już ponad 30- letnią tradycję. Pierwszy raz Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony był w Stanach Zjednoczonych już w 1974 roku, oczywiście nie chodzi tylko o to, aby przez ten jeden dzień w roku odmówić sobie papierosa, tylko żeby zachęcić palaczy do całkowitego rzucenia palenia tytoniu.

W krótkim czasie do inicjatywy, która rozpoczęła się w USA zaczęły dołączać inne kraje, wiele państw stworzyło również swoje własne dni związane z rzucaniem nałogu, między innymi 31 maja, Dzień Bez Papierosa.

W czasach większej świadomości społecznej, zgubne wręcz śmiertelne skutki palenia tytoniu, są znane wszystkim ludziom tak palaczom, jak i tym którzy nigdy nie wpadli w szpony nałogu. Jednak sama świadomość to nie wszystko, problemem jest to, że palenie zabija powoli, a skutki widać dopiero po wielu latach wprowadzania substancji toksycznych do swojego organizmu. W związku z tym, każdy palacz bagatelizuje sprawę do momentu, aż jest już za późno.

Może dzisiaj, w tym Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu, warto zapalić chociaż jednego papierosa mniej niż zwykle,to będzie dobry początek do całkowitego zaprzestania palenia.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: