Wielim, Darzbór i Błękitni pod wspólna banderą?

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-19 09:03:36
Wielim, Darzbór i Błękitni pod wspólna banderą?
  • Foto: TV Gawex

Od kilku dni nasze miasto żyje informacją że burmistrz Jerzy Hardie-Douglas jednak postawił na swoim w kwestii szczecineckich klubów sportowych. Kwestia połączenia klubów piłkarskich od kilku lat była podnoszona przez burmistrza, szczególnie w momentach gdy kluby dopominały się o kolejne dofinansowania.

Ostatnie tygodnie upłynęły szczecineckiej piłce pod znakiem obrad debat i konferencji, przepychanki na argumenty za i przeciw, walka o honor i tradycję, umniejszanie i zwiększanie rangi Darzboru i Wielimia, summa summarum przeważyły jednak względy finansowe, a tradycja około 70 letnich klubów musiała ulec argumentom przedstawicieli szczecineckiej Rady Miasta.

Cóż jeśli mamy szanse w krótszej, bądź dłuższej perspektywie na granie w 3 lidze to rzeczywiście skóra jest warta wyprawki, ale co ze szczecineckimi derbami i krzykiem kilkudziesięciu gardeł, które kochają każde swój zespół.
A może jednak wśród kibiców przeważy miłość do zespołu zjednoczonego pod wspólna banderą i nazwą, chociaż nikt nie wie jeszcze jaka nazwa miałaby to być, Wielim - Darzbor - Błekitni, Błekitni - Wielim i Darzbor, nomenklatura, bo żadne ustalenia oprócz ustnych zatem nie wiążących jeszcze nie zapadły.

Sumy obiecane na zespół seniorski sa niebagatelne, zatem i poręczenie kopiacych piłkę powinno być ogromne. Darzbór jako zespół teoretycznie słabszy w IV Ligowych rozgrywkach od rundy wiosennej zagra na licencji Wielimia, oczywiście jeśli walne narady rządzących zespołami doprowadza w końcu do jakiegoś konkretnego konsensusu. 

Pieniądze, ale też przyszłościowe osiągnięcia naszych piłkarzy, mogłyby być również bodźcem dla wszelakich firm, chętnych do wspierania nakładem finansowym połączonych zespołów, ale to chyba dywagacje na późniejszy termin, na razie wszyscy czekamy na konkretne deklaracje, zarówno ze strony Urzędu Miasta jak i klubów. 

To na pewno ważna decyzja, a jako taka będzie miała swoje plusy i minusy, swoich przeciwników i zwolenników, ale to i tak nie ważne bo jak zawsze liczył się będzie efekt końcowy, w tym wypadku może nim być awans do wyższej ligi. 

Na to wszystko musimy jednak jeszcze chwile poczekać, na pewne aspekty tego połączenia dłużej, a na inne krócej, bo najważniejsze ustalenia maja zapaść już w tym tygodniu.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: