Oszustka metodą „na pielęgniarkę” zatrzymana

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-18 16:26:57
Oszustka metodą „na pielęgniarkę” zatrzymana

Szczecineccy kryminalni zatrzymali oszustkę działającą metodą na „pielęgniarkę". Ofiarą jej działania padła 89 – letnia mieszkanka Szczecinka. Kobieta po felernej wizycie „pielęgniarki" straciła ponad 3000 zł.

Do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży pieniędzy z mieszkania, w którym kilka godzin wcześniej złożyła wizytę kobieta podszywająca się pod pielęgniarkę.

Młoda kobieta podająca się za pielęgniarkę w godzinach wieczornych zapukała do drzwi mieszkania w centrum Szczecinka. 89- letnia właścicielka w rozmowie z kobietą dowiedziała się, że jest ona pielęgniarką przysłaną przez córkę starszej pani. Kobieta wpuściła do mieszkania oszustkę, a następnie wypłaciła jej 60 zł wynagrodzenia za wizytę po czym umówiły się na kolejną.

Po wyjściu oszustki właścicielka mieszkania zorientowała się, że z miejsca z którego wcześniej wyciągała pieniądze zniknęły pozostałe oszczędności. W sumie łupem oszustki padło ponad 3000 zł.

Dzięki intensywnej pracy szczecineckich policjantów i szczegółowemu rysopisowi, który zapamiętała pokrzywdzona policjanci ustalili tożsamość kobiety.

Fałszywa "pielęgniarka"została zatrzymana. Jak się okazało 39 – letnia mieszkanka powiatu szczecineckiego była już wcześniej karana za oszustwa.

Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży za co grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: