Młodziczki zmniejszają dystans …

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-18 12:21:29
Młodziczki zmniejszają dystans …
  • Foto: Grom Turowo

16 listopada 2013 młodziczki gościły w Drawsku Pomorskim, na inauguracji Środkowopomorskiej Ligi Młodziczek. Liga rozgrywana jest na zasadzie turniejów. W jednym dniu spotykają się trzy drużyny – każda gra z każdą. Tego dnia w Drawsku Pom. zawodniczki miały okazję rozegrać spotkanie z drużyną z Władysławowa i gospodarzem. Niestety ekipie z Władysławowa nie udało się przybyć na turniej, więc rozegrane zostało tylko jedno spotkanie z Olimpijczykiem Drawsko.

Podopieczne trenera Edwarda Mazura stanowią bardzo silny zespół, którego gra charakteryzuje się mocnym pressingiem na całym boisku oraz szybką ofensywą. Dlatego władze klubu cieszy to, że dziewczyny mogą rozgrywać tego typu spotkania, dzięki którym zdobywają cenne doświadczenie. Już od samego początku spotkania gospodarz postawił na mocną obronę, czego skutkiem były ich kolejne zdobycze punktowe. "Jeśli chodzi o drużynę GROM Turowo, to najbardziej cieszy fakt, że potrafimy wyciągać wnioski z kolejnych złych akcji i że w następnych sytuacjach meczowych staramy się ich unikać" – mówi trener Gromu Marcin Pietrzak.

Ostatecznie młodziczki przegrały każdą z meczowych kwart, a wynik końcowy nie był zaskoczeniem i wyniósł 27:108. Choć można przyznać, że jest to mały postęp (+32 pkt) w stosunku do poprzedniej rywalizacji, z tym samym przeciwnikiem. Na pochwałę zasługuje postawa zawodniczek Gromu, które nie poddały się aż do końcowego gwizdka.UKS OLIMPIJCZYK Drawsko Pom.   108 : 27   GKS GROM Turowo   (23:7; 37:2; 21:10; 27:8)

 

Dla GROMu: Szewczyk Karolina 12, Kumoch Daria 6, Kononowicz Magdalena 4, Król Izabela 3, Górzyńska Karolina 2,  Bukowska Daria, Smółka Katarzyna, Stefańska Dagmara, Wiśniewska Wiktoria, Wita Anna, Miller Laura, Raczkowska Klaudia 0.

Dla OLIMPIJCZYKA: Zwindowska S. 31, Oziero Z. 26, Czubek P. 15, Kundera K. 10, Kościukiewicz A. 8, Liszewska N. 8, Kałużna N. 4, Potoła K. 2, Piszcz A. 2, Haraszczuk J.2, Grochulska O., Żołądkiewicz J. 0.

Młodziczki nie tracą zapału i wciąż doskonalą swoje umiejętności koszykarskie, wierząc w to, że systematyczna praca na treningach w końcu się opłaci. Kolejne spotkanie z Olimpijczykiem Drawsko już 24 listopada w ramach rozgrywek ZOZKosz.

W składzie zadebiutowały dwie nowe zawodniczki Daria Kumoch i Daria Bukowska. Obie wniosły dużo pozytywnej energii do zespołu. Na uwagę zasługuje również fakt, że są to zawodniczki na co dzień mieszkające w miejscowości Czarne – oddalonej od Turowa o 20 km. Mimo to należy podziwiać determinację Rodziców zawodniczek gdyż bardzo regularnie uczęszczają na trzy treningi w tygodniu. Brawo Rodzice i Dziewczyny. Oto przykład, chęci i wytrwałości.

INFO: Grom Turowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: