Ekipa z Gwdy Wielkiej zdobyła 8 pierwszych miejsc

• Eliza Świtling
  • 2013-11-18 09:17:16

W dniu 17 listopada 2013 w Sępólnie Krajeńskim odbył się II Ogólnopolski Otwarty Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza miasta, impreza ta jest także zaliczana do rankingu polskich amatorów badmintona, co znacznie podnosi rangę tegoż turnieju. Na starcie stanęło prawie 40 dzieci i młodzieży gimnazjalnej oraz 50 seniorów. Na taką ilość uczestników organizatorzy turnieju nie byli przygotowani, dlatego też ostatnie gry były rozgrywane ok. godziny 22.40. Decyzja udziału w tym turnieju skromnej ekipy UKS Gwda Wielka zapadła w piątek wieczorem i tak na zawody do Sępólna Krajeńskiego wyjechała grupa składająca się z 7 dzieci ze szkoły podstawowej, 4 z gimnazjum i 3 osoby dorosłe.

. Startując wśród dzieci z całej Polski dziewczynki ze szkoły podstawowej zdobyły 3 pierwsze miejsca były to Weronika Arcisz, Martyna Fiedorowicz i Paulina Szczepańska – Kubicka, wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej triumfowali bracia Jasionas zajmując analogicznie Karol I miejsce a jego brat Łukasz miejsce III, z klas gimnazjalnych w grze pojedynczej Paulina Perłowska zdobyła I miejsce i III miejsce w grze mieszanej grając w klasie seniorskiej z członkiem naszego klubu Dariuszem Mindykowski, jej rówieśniczka Joanna Nita startująca tylko w klasie seniorskiej w grze mieszanej wraz z Dariuszem Schmidtem (także UKS Gwda Wielka) zdobyli I miejsce,

Fabian Ziemnicki i Konrad Kaszucki (także gimnazjum) zdobyli dla klubu analogicznie miejsce I i II, Joanna Perłowska w klasie seniorskiej kobiet wywalczyła I miejsce, Dariusz Schmidt w kategorii Open I miejsce jak i też grając w grze podwójnej z Andrzejem Buczacki wywalczyli także I miejsce a inna para z UKS GW w składzie Irek Gostomczyk i Dariusz Mindykowski zdobyła miejsce II.

Rewelacja całego turnieju był Darek Schmidt zdobywca 3 pierwszych miejsc (gra pojedyncza, gra podwójna i gra mieszana).

W sumie naszym łupem padło aż 8 pierwszych miejsc na 9 możliwych, 2 drugie i 3 trzecie miejsca, jest to bodajże największy sukces naszego klubu na przestrzeni całego 2013 roku biorąc pod uwagę rangę tegoż turnieju.

INFO: Andrzej Buczacki