Udziałem w rajdzie uczcili Święto Niepodległości

  • KW
  • 2013-11-15 08:48:21
Udziałem w rajdzie uczcili Święto Niepodległości
  • Foto: Hufca ZHP w Szczecinku

Wyjątkowo ładna, słoneczna pogoda, towarzyszyła młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, uczestniczącej 8 listopada w VIII Rajdzie Niepodległości. Ta cykliczna impreza, której organizatorem jest Komenda Hufca ZHP w Szczecinku, kierowana jest do młodzieży niezorganizowanej, której harcerze chcą przybliżyć swoje metody pracy i być może zachęcić ich tym sposobem do wstąpienia w szeregi ZHP.

W tym roku rajd wiódł spod pomnika Józefa Piłsudskiego na Świątki. Po apelu inauguracyjnym, połączonym z zapaleniem znicza pod statuą Marszałka, patrole w kilkuminutowych odstępach wyruszały na trasę. Na starcie oceniane były zadania przedrajdowe. Patrole okazywały przygotowane wcześniej projekty plakietek z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz przyniesione nakrętki plastikowe. Te ostatnie przekazane zostały do ZS nr 2, gdzie drugi rok prowadzona jest akcja pomocy dla chorego dziecka.

Po drodze, na pięciu punktach, młodzież wykazywała się wiedzą o Polsce, umiejętnością orientowania mapy i wyznaczania azymutu oraz strzelania z wiatrówki. Na mecie, którą w tym roku był teren Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica (popularny „rolniczak), czekał na wszystkich ciepły posiłek. W międzyczasie podsumowano współzawodnictwo na trasie. Wśród gimnazjalistów zwyciężył pierwszy patrol z Gimnazjum nr 2 w Szczecinku, który wyprzedził patrole z Publicznego Gimnazjum w Gwdzie Wielkiej i Publicznego Gimnazjum w Wierzchowie. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła ekipa SP nr 7 w Szczecinku, kolejne miejsca przypadły patrolom z Wierzchowa i Żółtnicy. Wszystkie startujące środowiska otrzymały nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Szczecinek.

Za pomoc w organizacji imprezy, Komenda Rajdu pragnie podziękować Bractwu Kurkowemu w Szczecinku, Dyrektorowi ZS nr 6 Januszowi Sienkiewiczowi oraz harcerzom z 4 DH „Gryf” i 13 Czarnego Szczepu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: