Fałszywe prawo jazdy i włamanie do lumpeksu czyli działania szczecineckiej policji

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-12 13:10:40
Fałszywe prawo jazdy i włamanie do lumpeksu czyli działania szczecineckiej policji

W minionym tygodniu na numer alarmowy „112” zostało zgłoszonych 8 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 5 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości w tym 2 rowerzystów.

W sobotę 20 – letni mieszkaniec Szczecinka kierując samochodem osobowym marki Ford Mondeo jadąc ulicą Narutowicza na prostym odcinku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał z drogi i po przejechaniu 120 m uderzył prawą stroną pojazdu w przydrożne drzewo. Kierujący w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci złamania prawej ręki oraz urazu głowy, nieprzytomny został przewieziony do szpitala.

Z wydarzeń kryminalnych, które zaistniały na terenie działania KPP Szczecinek to:

  • kradzież z włamaniem

    Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mężczyzn, którzy usiłowali dokonać włamania do kiosku z odzieżą używaną. Sprawcy na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać po czym w bezpośrednim pościg zostali zatrzymani przez mundurowych. W chwili zatrzymania zarówno 17 - latek jak i jego nieletni kolega byli pod wpływem alkoholu. 17 – latek noc spędził w policyjnym areszcie a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego włamywacza zajmie się sąd rodzinny.

  • fałszywe prawo jazdy

Policjanci z Ogniwa Ruch Drogowego zatrzymali do kontroli kierującą pojazdem marki BMW, która bez wyraźnego powodu na widok policyjnego radiowozu zatrzymała swój pojazd w miejscu. Wątpliwości u policjantów wzbudził blankiet prawa jazdy okazany przez 39 - letnią mieszkankę gminy Szczecinek, który posiadał na sobie cechy mogące świadczyć o podrobieniu dokumentu. Mundurowi podczas sprawdzenia w policyjnym systemie stwierdzili niezgodność danych dokumentu. Felerne prawo jazdy zostało zatrzymane a za posługiwanie się fałszywym dokumentem kobiecie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: