Prezydencka wizyta krok po kroku + video

  • Irek Markanicz
  • 2013-11-08 10:04:59
Prezydencka wizyta krok po kroku + video
  • Foto: Irek Markanicz

Dzisiejsza wizyta Głowy Państwa urosła do rangi wydarzenia historycznego. Po raz pierwszy, urzędujący Prezydent RP odwiedził Szczecinek.

Najpierw było spotkanie z samorządowcami w szczecineckim ratuszu. Jak Już wcześniej pisaliśmy, pierwsze kroki Prezydent skierował do mieszkańców, którzy powitali go na pl. Wolności. Po tym kilkunastominutowym, niedostępnym dla prasy spotkaniu, była przechadzka po mieście. Prezydent wraz z Burmistrzem w asyście harcerzy z 13 Czarnego Szczepu, złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnym punktem było odsłonięcie kamienia, który upamiętnia zdobycie przez Szczecinek pierwszego miejsca w konkursie na najlepiej zagospodarowaną zieleń miejską. 

Najważniejsze było spotkanie do którego doszło w CK"ZAMEK". Tu po powitaniu, burmistrz Jerzy Hardie- Douglas zaprezentował walory miasta położonego wśród jezior. W multimedialnej prezentacji, Burmistrz podkreślał te rozwiązania które w ciągu ostatnich lat wprowadzono w Szczecinku, często są to unikatowe na skale ogólnopolską projekty. Burmistrz opisywał różne aspekty składające się na szczecineckie walory. Mowa była m.in. o sporcie dzieci i młodzieży, służbie zdrowia, kulturze oraz o podstawach rozwoju przemysłu i turystki. Prezydent w swoim wystąpieniu chwalił dokonania Szczecinka i jego mieszkańców. Bronisław Komorowski, kilka razy podkreślał że tej wielkości miejscowości są mu szczególnie bliskie. Prezydent zachęcał zebranych do docenienia osiągnięć ostatnich lat. Przede wszystkim dostojny gość mówił o zbliżającej się w przyszłym roku, 25-tej rocznicy wolnych wyborów z 1989r. Podczas spotkania padła ważna deklaracja polityczna. Prezydent zaapelował w szczecineckim Zamku do Parlamentarzystów. Chodzi o jedna z prezydenckich inicjatyw legislacyjnych. Chodzi o ustawę dotyczącą ochrony krajobrazu. Już samo hasło, wywołał spory sprzeciw środowisk zajmujących się reklamą zewnętrzną. Według wstępnych założeń dokument ten regulował by również sprawy dotyczące architektury i zieleni. Do tej pory inicjatywy dotyczące ochrony krajobrazu, grzęzły w komisjach parlamentarnych. 

Podczas spotkania Burmistrz zauważył że poprzedni tak ważny gość odwiedził Szczecinek w 1409 r. był to Wielki Mistrz Urlich von Jungingen. Prezydent Komorowski zapowiedział że chce być lepszy od Mistrza Zakonu Krzyżackiego i chce jeszcze raz w swojej kedencji odwiedzić Szczecinek. Jak dodał podczas swego wystąpienia, nasze miasto jest mu dobrze znane, bywał tu wielokrotnie m.in. podczas spływów kajakowych z rodziną. 

Podczas szczecineckiej wizyty, Prezydent udzielił tylko jednego wywiadu. To rozmowa z reporterem TV ''GAWEX''. Poniżej prezentujemy to podsumowanie wyjątkowo bogatego w wydarzenia dnia na Pojezierzu Drawskim. Całą relację, zobaczą Państwo w naszym jutrzejszym programie telewizyjnym. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

mateo 2013-11-07 23:46

To się u nas jednak dzieje Prezydent sie nawet pofatygował, ciekawe co zobaczył ? Bo trzeba było czas przestawić.

heniu 2013-11-07 23:50

A kto ma fotkę z Komorowskim , bo ja sobie dziś zrobiłem

Miko 2013-11-08 11:20

Politycy zawsze dobrze wypadają na zdjęciach z dziećmi jako ojcowie narodu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: