Ze śpiewem i ułanami! Narodowe Święto Niepodległości

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-06 12:11:18
Ze śpiewem i ułanami! Narodowe Święto Niepodległości
  • Foto: UM Szczecinek

Jak co roku, 11 listopada, w kolejną rocznicę odrodzenia się państwa polskiego, zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tegoroczna uroczystość rozpocznie się o godz. 11:00 w kościele pod wezwaniem NNMP w Szczecinku.

Po mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny, w asyście szczecineckich ułanów z Klubu kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich, poczty sztandarowe oraz wszyscy uczestnicy obchodów udadzą się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy którym zostaną złożone pamiątkowe kwiaty i wieńce. Organizatorzy tej uroczystości przygotowali dla mieszkańców naszego miasta również dwie interesujące niespodzianki. Pierwszą z nich będzie wspólne śpiewanie pod pomnikiem J. Piłsudskiego. To pewnego rodzaju nowość jeśli chodzi o szczecineckie obchody Święta Niepodległości. Podobną formułę uroczystości rocznicowych ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych z powodzeniem zastosowało już kilka miast w Polsce i trzeba przyznać, że oprawa Narodowego Święta Niepodległości bardzo na tym zyskała. W tym roku w Szczecinku spróbujemy zrobić coś podobnego - oczywiście na wesołą nutę. Po okolicznościowym przemówieniu posła RP W. Suchowiejki i złożeniu pamiątkowych wiązanek, harcerze rozdadzą wszystkim chętnym śpiewniki  i rozpocznie się miejskie śpiewanie. We wspólnym śpiewie pomogą nam oczywiście szczecineccy ułani, więc o efekty możemy być spokojni. Drugą z przygotowanych niespodzianek jest uroczysty koncert w Kinie Wolność, który rozpocznie się o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy!

INFO: UM Szczecinek

Komentarze (1)

3 pytania 2014-11-11 09:19

Czy Ten Orzeł jest głodny i chce kogoś zaatakować ? Orzeł w koronie z otwartym dziobem symbolem Polski ? Może to tylko głowa jakiegoś ptaka ?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: