''Fruwające'' samochody

  • Andrzej Nadolny
  • 2013-11-05 22:46:30
''Fruwające'' samochody
  • Foto: OSP Czaplinek

Czasami wystarczy trochę wyobraźni, aby zrozumieć, że nasz wspaniały samochód nie jest fruwającą maszyną superagenta Jamesa Bonda.

Dzisiaj po południu na drodze krajowej nr 20 koło Czaplinka, samochód osobowy marki Renault wylądował w rowie. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, kierowca poza niegroźnymi otarciami nie odniósł poważniejszych obrażeń. Samochód jak widać bardzo ucierpiał. Na szczęście dla kierującego, na trasie lotu do pobliskiego rowu nie rosło tam drzewo. Skutki wówczas mogły być tragiczne. Na miejsce zdarzenia przybyło pogotowie ratunkowe, dwa zastępy OSP Czaplinek, zastęp JRG z Drawska Pom. oraz policja. Pogoda jesienna jaką teraz mamy, stwarza niespodzianki kierowcom na drogach (mokro,liście,błoto z pól). Brak wyobraźni kierowców tych wspaniałych maszyn, kończy się często lotem w pole lub do pobliskiego rowu. Niestety bardzo często nasza wspaniała jazda jest przerywana przez najbliższe drzewo lub inny pojazd. Pamiętajmy zatem: nieuwaga na drodze i szybkość zabija.

Komentarze (3)

Jerzy 2013-11-06 15:11

Cytuję:" Brak wyobraźni kierowców tych wspaniałych maszyn, kończy się często lotem w pole lub do pobliskiego rowu" A ja dodam od siebie:Brak wyobraźni,powodem wysłania dwóch zastępów straży z Czaplinka,jednego zastępu straży z Drawska Pomorskiego,pogotowie,policja. Czasami czytam,że paliło się jakieś mieszkanie w mieście,lub obiekt na wsi i udział w akcji brało siedem zastępów straży,czasami do pożaru przyjeżdża kilkanaście zastępów straży.Dodając do tego pogotowia i policję,równa się tłok,zamieszanie,blokada,zużycie paliwa,itp.Czy na pewno nas na to stać?

an 2013-11-06 20:34

Jerzy, sprawdzimy twoje spostrzeżenia u źródła. Dowiemy się, czy przybycie tylu jednostek do zdarzenia drogowego wynika z ich procedur czy są inne powody. Odpowiedź znajdziesz po tym postem.

an 2013-11-14 12:46

Z wyjaśnień straży pożarnej wynika, że takie są procedury przy zgłoszeniach o zdarzeniu. Nigdy do końca nie wiadomo jaki rodzaj sprzętu będzie użyty. Dlatego też, do zdarzenia wyjeżdżają jednostki gaśnicze i ratownicze. Również straż musi zabezpieczać miejsce zdarzenia do czasu przybycia policji.Racją nadrzędną jest zdrowie i życie człowieka a nie koszty ze zdarzeniem na drodze czy w domu poszkodowanego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: