Nożem w brzuch i włamanie do Peugeota czyli tydzień szczecineckich policjantów

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-05 13:23:53
Nożem w brzuch i włamanie do Peugeota czyli tydzień szczecineckich policjantów

W minionym tygodniu na numer alarmowy „112” zostały zgłoszone 4 kolizje drogowe. Policjanci zatrzymali 3 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości.

W czwartek ok godz 16:00 na trasie Parsęcko - Radomyśl kierująca pojazdem marki Renault Megane jadąc w kierunku miejscowości Parsęcko z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechała na lewą stronę jezdni i uderzyła czołowo w przydroże drzewo. W chwili zdarzenia kobieta była trzeźwa. Kierująca z podejrzeniem złamania żeber i stłuczeniem płuca prawego trafiła do szpitala.

Z wydarzeń kryminalnych, które zaistniały na terenie działania KPP Szczecinek to:

  • włamanie do samochodu

      Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali sprawcę włamania do pojazdu marki Peugeot Partner. 20 – latek dokonał kradzieży różnego rodzaju podręcznych i osobistych rzeczy, które znalazł w schowkach m.in. papierosy, pilot do bramy wjazdowej czy odmrażacz do zamka. Właściciel straty wycenił na kwotę 220 zł. Zatrzymany sprawca włamania był pod wpływem alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • uszkodzenie ciała

W sobotę na jednej z ulic w Szczecinku doszło do ugodzenia nożem 21 – letniego mieszkańca Szczecinka. Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia szybko zatrzymali sprawcę, który usiłował uciec. Jak się okazało 27 – letni mieszkaniec Szczecinka był znajomym pokrzywdzonego. Pomiędzy mężczyznami doszło do szybkiej wymiany zdań po czym jeden z nich wyjął nóż i zadał cios w okolicę jamy brzusznej drugiemu. 21 – latek w stanie krytycznym trafił do szpitala. Sprawca w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu, dziś decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  • kradzież

Nieustalony na chwilę obecną sprawca dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Sony Xperia Miro z zaparkowanego, niezamkniętego pojazdu. Właściciel straty wycenił na kwotę 350 zł. Za kradzież sprawcy grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

INFO: sierż. sztab. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: