INTERWENCJE STRAŻY MIEJSKIEJ w BORNEM SULINOWIE

  • Eliza Świtling
  • 2013-11-04 15:13:34
INTERWENCJE STRAŻY MIEJSKIEJ w BORNEM SULINOWIE

Poniżej przedstawiamy Państwu działania jakie w ostatnim tygodniu podejmowała borneńska Straż Miejska.

W okresie od  28.10.2013 r. do 03.11.2013 r. strażnicy miejscy odbyli 8 służb z policją. W ramach tych służb w dniu 29.10. 2013 r. patrol dokonał asysty dla pracowników urzędu miejskiego w miejscowości Krągi, gdzie dokonano kontroli posesji w związku z podejrzeniem nieprawidłowości w zakresie odprowadzania ścieków komunalnych.

W dniu 30.10.2013 r. patrol udał się do miejscowości Piława w związku ze zgłoszeniem wyrzucania gruzu do jeziora. Na miejscu fakt potwierdzono. W wyniku przeprowadzonych rozpytań ustalono sprawce tego czynu. Sprawcy nie zastano w miejscu zamieszkania. W tej sprawie będą prowadzone dalsze czynności. Około godz. 17.15 tego samego dnia patrol otrzymał zgłoszenie o znalezieniu pęku kluczy na ul. Brzechwy 1. Klucze zostały zabezpieczone i są do odbioru w siedzibie Straży Miejskiej w Bornem Sulinowie Al. Niepodległości 6. Następnie patrol udał się na trasę Łubowo-Czaplinek gdzie doszło do kolizji dwóch pojazdów z dzikiem. Kolizja zakończyła się poważnymi uszkodzeniami obu pojazdów. Na miejscu podjęto ręczną regulację ruchu celem zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu zdarzenia.

W dniu  02.11.2013 r. około godz. 17.00 patrol otrzymał zgłoszenie o palącym się ognisku w budynku na ul. Parkowej 6 w Bornem Sulinowie, jest to tak zwany Dom Oficera. Po przybyciu na miejsce patrol potwierdził ten fakt. Ognisko zostało ugaszone przez patrol a budynek sprawdzony. Sprawcami mogli być nieletni lub bezdomni, którzy zbiegli przed przybyciem patrolu. Miejsce to będzie częściej odwiedzane przez patrole.

W dniach 30 i 31.10.2013 r. strażnicy miejscy pełnili służby we wspólnych patrolach z funkcjonariuszami Straży Leśnej i kontrolowali na terenie gminy legalność posiadania tak zwanego stroiszu. Nieprawidłowości nie ujawniono.

W dniu 31.10.2013 r. Straż Miejska w Bornem Sulinowie została powiadomiona że na ul. Niepodległości 4 n/n sprawca po przeprowadzeniu remontu mieszkania nielegalnie pozbył się gruzu oraz innych odpadów, podrzucając je w miejsce przy śmietnikach. Przeprowadzono w powyższej sprawie czynności wyjaśniające i ustalono sprawce, który jeszcze tego samego dnia został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do pozbycia się odpadów zgodnie z przepisami.

INFO: Straż Miejska Borne Sulinowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: