Pijany kierowca stracił zęby, czyli interwencje Straży Miejskiej

  • Mirosław Korkus
  • 2013-11-04 09:52:17
Pijany kierowca stracił zęby, czyli interwencje Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 28.10.2013 do 03.11.2013 r. strażnicy miejscy podjęli 125 interwencji w stosunku do 177 osób, z których na 30 nałożono mandaty karne a na 18 zostaną sporządzone wnioski o ukaranie. To również 3 osoby doprowadzone do Policji 1 sprawca pobicia i dwóch nietrzeźwych nieletnich, jeden bezdomny został umieszczony w ośrodku dla bezdomnych.

29.10.2013 około godziny 0:10 na ul: Cieślaka patrol złożony z policjanta i strażnika miejskiego zauważył samochód osobowy, który poruszał się zygzakiem. Kierujący tym samochodem na widok radiowozu Straży Miejskiej zaczął uciekać w kierunku ul: Narutowicza. Na rondzie przy ul: Kołobrzeskiej nie zapanował nad samochodem i zjechał z jezdni na pobocze, jednak udało mu się wjechać na jezdnię i w dalszym ciągu zaczął uciekać Na kolejnym rondzie ponownie nie zapanował nad samochodem i stoczył się ze skarpy. W związku z tym, że nie reagował na wydawane polecenia został wyciągnięty z samochodu siłą i obezwładniony. Jak się okazało mężczyzna ten znajdował się w stanie nietrzeźwości. Skutkiem ucieczki został uszkodzony samochód oraz sprawca doznał obrażeń ciała w postaci wybitych zębów po uderzeniu głową w kierownicę.

30.10.2013 r. około godziny 11:45 patrol Straży miejskiej patrolując ulicę Staszica zauważył przy sklepie trzech młodych mężczyzn pijących piwa. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że są to niepełnoletni uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. O ich demoralizacji zostanie powiadomiony sąd oraz szkoła.

1.11.2013 około godziny 0:35 podczas wspólnego patrolu policjanta i strażnika miejskiego zatrzymano sprawcę pobicia innego mężczyzny. Sprawca pobicia został doprowadzony do KPP w Szczecinku

1.11.2013 r. około godziny 16:25 interwencja na cmentarzu, gdzie zgłoszono, że zachowujący się dziwnie mężczyzna wyjmuje ze zniczy wkłady i wstawia je w inne miejsca, nie reagował na zwracane mu uwagi. Podczas interwencji stał się agresywny, zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy zakłócając na cmentarzu spokój i porządek publiczny. Mężczyzn został odwieziony do miejsca zamieszkania.

3.11.2013 interwencja w sprawie psa pozostawionego bez opieki. Właścicielka psa wyjeżdżając na święta pozostawiła psa na klatce schodowej wystawiając mu jedynie miskę z wodą. Pies został przez strażników umieszczony w schronisku dla zwierząt a na właścicielkę zostanie skierowany wniosek o jej ukaranie.

W dniach 1 i 2.11.2013 akcja ZNICZ, w którą do wspólnych patroli z policjantami zostało włączonych 6 strażników, oprócz tego cmentarz był patrolowany przez patrole straży miejskiej.

Informacja: komendant Straży Miejskiej w Szczecinku - Grzegorz Grondys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: