"The Principles of the Game" Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań w UKS Orlik Złocieniec

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-31 09:22:19
"The Principles of the Game" Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań w UKS Orlik Złocieniec
  • Foto: UM Złocieniec

The Principles of the Game – „fundamenty gry” jak sama nazwa wskazuje są podstawowymi zachowaniami techniczno-taktycznymi i stanowią credo szkolenia w KKS Lech Poznań S.A. . Dzięki współpracy szkoleniowej na linii Lech Poznań – UKS Orlik Złocieniec fundamenty gry Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań od października 2013 roku są realizowane na treningach UKS Orlik Złocieniec.

Program szkolenia drużyn w UKS Orlik Złocieniec został oparty na Perspektywicznym Programie Szkolenia w KKS Lechu Poznań. Jest to możliwe dzięki współpracy szkoleniowej trenerów równorzędnych roczników drużyn dziecięcych obu Klubów. Cotygodniowe konsultacje trenerskie i comiesięczna kontrola realizacji założeń szkoleniowych umożliwi optymalny rozwój młodych zawodników ze Złocieńca. Należy zaznaczyć, że aż czterech piłkarzy „Orlika” tylko z jednego rocznika – 2003, jest obserwowanych przez trenerów Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. Dwóch z nich: Michał Roszczyk i Dawid Bałdyga zostali już włączeni do pierwszej drużyny rocznika 2003 Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań, której pierwszym trenerem jest pan Maciej Rybicki. Michał Roszczyk wywalczył miejsce w akademii na „Lech Talents Day”, które odbywały się w kwietniu 2013 roku i przyciągnęły prawie 200 młodych piłkarzy marzących o grze w Lechu (dostała się tylko trójka zawodników). Dawid Bałdyga, dzięki dobremu zaprezentowaniu swoich umiejętności w grach kontrolnych, na jednej z pierwszych konsultacji trenerskiej obu Klubów 19.10.13r. w Poznaniu dostał szansę gry w Akademii. Chłopców ze złocienieckiego „Orlika” czeka nie lada wyzwanie, gdyż już 17.11.2013r. wyjeżdżają wraz z pierwszą drużyną Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań rocznika 2003 do Warszawy, by skonfrontować swoje umiejętności piłkarskie z rówieśnikami z Legii Warszawa.

Trwają przygotowania do wprowadzenia standardów i programów nauczania w Szkole Podstawowej nr 2 w Złocieńcu (w jednym z oddziałów sportowych) obowiązujących w Szkołach Mistrzostwa Sportowego objętych patronatem Lecha Poznań. Szczegóły niebawem.

Przypominamy, ze w dniu 15 września 2013 roku na Stadionie Miejskim w Złocieńcu została podpisana obustronna umowa o współpracy na linii KKS Lech Poznań – UKS Orlik Złocieniec. Umowa została podpisana przez Prezesa Zarządu KKS Lech Poznań S.A. Pana Karola Klimczak, a na stadionie parafowana przez trenera I drużyny Lecha Poznań Pana Mariusza Rumaka oraz Prezesa UKS Orlik Złocieniec Pana Łukasza Piórkowskiego i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Złocieńcu Panią Annę Dominiak. Umowa ma charakter współpracy szkoleniowej drużyn młodzieżowych jak i kadry trenerskiej obu Klubów.

INFO: UM Złocieniec

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: