Nauczyciel roku

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-29 09:41:23
Nauczyciel roku
  • Foto: UM Borne Sulinowo

Już po raz dwunasty organizowany był przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i redakcja Głosu Nauczycielskiego ogólnopolski konkurs „Nauczyciel Roku”. Konkurs ten cieszy się dużym prestiżem i co roku zgłaszanych jest do niego przez dyrektorów placówek oświatowych, rodziców, rady pedagogiczne, organy prowadzące, kuratoria oświaty czy instytucje współpracujące z nauczycielami kilkuset kandydatów. Nauczyciele ci muszą posiadać duże osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, ale przede wszystkim bogatą osobowość.

Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego z ogromnej ilości złożonych  wniosków wybrało dziesięciu nominowanych do tytułu Nauczyciel Roku 2013, z których następnie wyłoniono zwycięzcę.

Miło nam poinformować, że w dziesiątce tej znalazła się nauczycielka Zespołu Szkół im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie pani Ewa Matysiak.

Do konkursu zgłosiła ja Krystyna Berdyńska – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulnowie, z którą to placówką pani Matysiak bardzo prężnie współpracuje. Nauczycielka jest wolontariuszką i  nie tylko sama pomaga podopiecznym DPS, ale w wolontariat angażuje także swoich uczniów.

W ramach powołanej przez siebie „Grupy z inicjatywą” integruje młodych i seniorów na zasadzie „mój wnuczek – moja babcia”. To bardzo ważna inicjatywa gdyż opiekowanie się starszymi , schorowanymi i niepełnosprawnymi ludźmi to dla młodzieży prawdziwa lekcja życia. Pani Matysiak wspiera i motywuje uczniów , współpracuje z wieloma organizacjami realizując rozmaite programy działań profilaktycznych i wychowawczych.

Wyróżnienia i nagrody dla nominowanych w konkursie nauczycieli wręczali na uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października na Zamku Królewskim w Warszawie m.in. Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas i Prezes Związku nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Nadmienić warto , że pani Ewa Matysiak była jedynym nauczycielem z województwa zachodniopomorskiego, który zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu „Nauczyciel Roku 2013”

INFO: UM Borne Sulinowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: