Działania Straży Miejskiej w Bornem Sulinowie

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-28 15:14:22
Działania Straży Miejskiej w Bornem Sulinowie

Poniżej przedstawiamy Państwu działanie akcje i interwencje jakie w ciągu ostatniego tygodnia podejmowała Straż miejska w Bornem Sulinowie.

W okresie od  21.10.2013 r. do 27.10.2013 r. strażnicy miejscy odbyli 3 służby z policją. W ramach tych służb w dniu 23.10.2013 r. około godz. 13.00  na trasie Łubowo-Czarne Małe patrol zauważył pojazd z przyczepką w lesie. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna wyrzuca gruz do lasu. Mężczyzna został wylegitymowany i zobowiązał się do posprzątania terenu.

Około godz. 15.00 patrol interweniował w miejscowości Piława, gdzie mężczyzna spalał liście orzecha tworząc nadmierne zadymienie i nieprzyjemny zapach co przeszkadzało sąsiadom. Po przyjeździe patrolu zgasił ognisko. Został pouczony, że nieprawidłowo pozbywał się odpadów. Zgodnie z przepisami liście należało złożyć do kompostownika lub do pojemnika na bioodpady.

W takiej samej sprawie patrol interweniował około godz. 15.40 w Bornem Sulinowie na ul. Kruczkowskiego.

Około godz. 17.30 patrol otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Komorze tabun koni bez nadzoru przebywa na cudzym polu i wyrządza szkodę. Po przybyciu na miejsce fakt się potwierdził, około 20 koni luzem przebywało bez nadzoru na polu. Ustalono właściciela koni, który zabrał konie na ogrodzony teren. Ustalono, że takie zdarzenia miały już miejsce wcześniej. Właściciel i zarazem opiekun koni  odmówił przyjęcia mandatu karnego. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

W dniu 23.10.2013 r. strażnik miejski uczestniczył w komisji ds. wycinki drzew.

W dniu 24.10.2013 r . około godz.  patrol otrzymał zgłoszenie o młodzieży spożywającej alkohol w rejonie Domu Oficera. Po przybyciu na miejsce patrol zastał kilku nieletnich, którzy zostali wylegitymowani, lecz nie potwierdzono spożywania alkoholu.

W dniu 25.03.2013 patrol straży miejskiej interweniował w miejscowości Radacz, gdzie dokonał odłowienia psa, który został bez opieki ponieważ właściciel został zabrany do szpitala i będzie tam przebywał dłuższy okres. Pies został przewieziony do schroniska w Szczecinku.

W godzinach wieczornych patrol interweniował w Bornem na ul. Towarowej, gdzie uzyskano informację o nieprawidłowym pozbywaniu się odpadów. Posesje poddano kontroli pod katem posiadania pojemników na odpady i w dwóch przypadkach stwierdzono brak pojemników na odpady. Właściciele zostali zobowiązani do niezwłocznego złożenia deklaracji w sprawie usuwania odpadów i wyposażenia posesji w pojemniki na odpady.

W dniu 26.10.2013 r. patrol straży miejskiej kontrolował na targowisku osoby handlujące wyrobami z gałązek drzew iglastych pod kątem legalności pozyskania tzw. stroiszu.

INFO: Straż Miejska Borne Sulinowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: