Kościół Ducha Świętego rozbrzmiewał muzyką

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-27 12:13:05
Kościół Ducha Świętego rozbrzmiewał muzyką
  • Foto: Eliza Świtling

Wczorajszy koncert w kościele pw Św. Ducha zorganizowało Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne i Szkoła Muzyczna I i II st. w Szczecinku a gwiazdą wieczoru była polsko-niemiecka Orkiestra Symfoniczna.

Wczoraj o godzinie 19:00 w Kościele pw. Ducha Św. w Szczecinku wystąpiła Orkiestra Szczecineckiej Małej Filharmonii wraz z Młodzieżową Orkiestrą z Neustrelitz. 

Koncert ten wzbudził olbrzymie zainteresowanie wśród mieszkańców Szczecinka, a "mały kościól" wypełniony był spragnionymi muzyki słuchaczami.

Koncert prowadziła Pani Agnieszka Orłowska, która w ciekawy sposób przybliżała zebranym każdy zagrany utwór. A przekrój muzyczny był bardzo szeroki, młodzi muzyce pod wodzą dwóch dyrygentów Johannesa Groha oraz Tomasza Giłki zaprezentowali między innymi, jeden z utworów Rachmaninowa, Małą Suitę Witolda Lutosławskiego, motyw przewodni z filmu Władca Pierścieni skomponowane przez Howarda Shore i Mazura z opery Halka Stanisława Moniuszki.

Niesamowita akustyka kościoła, świetni młodzi muzycy i zasłuchana publiczność, wszystko to sprawiło, że wczorajszywieczór był napewno jednym z ciekawszych jesiennych wieczorów, nie tylko muzycznie, ale również emocjonalnie.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

2013-10-28 08:16

PRZEPIĘKNIE.

szczecin-anka 2013-10-28 13:13

Brawo ! Oby takich inicjatyw było więcej!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: