Wybuchowy urzędnik + wideo

  • Irek Markanicz
  • 2013-10-22 20:32:15
Wybuchowy urzędnik + wideo
  • Foto: Irek Markanicz

Ta informacja brzmi niewiarygodnie a dotyczy pracownika szczecineckiego Ratusza. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który - telefonując do firm finansowych z informacją o podłożonych tam ładunkach wybuchowych - groził ich wysadzeniem. Policjanci dokładnie sprawdzili wszystkie budynki, alarm okazał się fałszywy. Paweł P. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Wszystko zaczęło się wczoraj rano od telefonu, który zadzwonił na biurku pracownika jednej z firm finansowych w centrum Warszawy. Nieznany jeszcze wtedy rozmówca oznajmił, że wysadzi wszystko w powietrze, bo w budynku jest podłożony ładunek wybuchowy. Mężczyzna rozłączył się, a przerażony pracownik powiadomił policję.

Pod wskazany adres natychmiast przybyli policjanci, którzy dokonali sprawdzenia pirotechnicznego pomieszczeń. W akcji pomagał pies wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych. Alarm okazał się fałszywy.

Z tą samą informacją, w krótkich odstępach czasu, Paweł P.( urzędnik szczecineckiego Ratusza - dop. red.) zatelefonował jeszcze do dwóch innych biur tej samej firmy. We wszystkich tych przypadkach w akcji uczestniczyło wielu policjantów oraz służby ratunkowe.

Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz zastosowaniu przez nich techniki operacyjnej jeszcze tego samego dnia został zatrzymany podejrzany o popełnienie tego przestępstwa Paweł P.

Jak wynika z ustaleń policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, mężczyzna prawdopodobnie telefonował z domu, z jednej z miejscowości na terenie powiatu lipnowskiego, ze służbowego telefonu komórkowego. Tam też został zatrzymany i przewieziony do KRP Warszawa I w celu wykonania dalszych czynności.

Paweł P. przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć powodów swojego postępowania. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

informacja: serwis Policja.pl

Komentarze (4)

Czesław 2013-10-22 23:00

Ciężka robota w tym ratuszu... pewnie z nudów się biorą takie pomysły.

lubiany 2013-10-23 18:06

Nie wygląda to dobrze... Szanowany obywatel ,spec w swoim fachu.. Oby nie były to symptomy choroby. Życzę zdrowia Panu ...

niteczka 2013-10-24 19:08

Obywatel wcale nie jest szanowany. Niestety w przeszłości dopuszczał się różnych wykroczeń i niejednego straszył bombą. Ot taki wybuchowy / wystrzałowy facet. Zainteresowani wiedzą o czym piszę.

Obywatel Włapko 2016-01-26 14:56

A przed odejściem na emeryturę napadł mieszkanie szczecineckiego artysty rzeźbiarza Wiesława A. i uderzył go w twarz. Taki z niego wybuchowy urzędnik.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: