Prestiżowa nagroda dla Szczecinka! Jesteśmy najlepsi w Polsce!

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-22 11:45:04
Prestiżowa nagroda dla Szczecinka! Jesteśmy najlepsi w Polsce!
  • Foto: UM Szczecinek

To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta. Miło nam Państwa poinformować, że w piątej edycji prestiżowego Konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce, w kategorii „Rewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni”, jury Konkursu przyznało Szczecinkowi główną nagrodę.

Spośród 19 propozycji urbanistycznych, które znalazły się w drugiej turze konkursu, najwyżej oceniono projekt „Rewitalizacji zabytkowego Parku Miejskiego w Szczecinku”.

- Bardzo się cieszę, że doceniono nasz wysiłek, ponieważ rewitalizacja zabytkowego parku nie była wbrew pozorom wcale łatwą inwestycją - stwierdził w naszej rozmowie Burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas. Musieliśmy pogodzić tradycję i nowoczesność, troskę o zabytkowy charakter z funkcjonalnością i wymogami XXI wieku, dzięki którym mieszkańcy Szczecinka coraz częściej traktują nasz park jako ulubione miejsce do odpoczynku i rekreacji.  Werdykt Towarzystwa Urbanistów Polskich potwierdza, że poszliśmy właściwą drogą - dodaje na zakończenie

. W finałowej turze konkursu, obok Szczecinka znalazły się jeszcze: Czarnków, Busko Zdrój,  Bytów,  Celestynów,  Jasło, Nysa, Płock,  Przedbórz, Radzyń Podlaski, Jelenia Góra,  Cieplice,  Rzeczenica,  Poznań,  Warszawa i Zamość. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów Towarzystwa Urbanistów Polskich odbędzie się 6 listopada 2013 r. podczas Gali Wieczornej na konferencji Future4Build, odbywającej się na terenie EXPO XXI w Warszawie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że w związku z tym, że honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - Bronisław Komorowski - rozważana jest nawet wizyta głowy państwa polskiego w naszym mieście. O szczegółach ewentualnej wizyty Prezydenta RP poinformujemy Państwa po zakończeniu odbywającego się w dzisiaj spotkania z urzędnikami Kancelarii Prezydenta.

INFO: UM Szczecinek

Komentarze (2)

JARO 2013-10-26 07:39

Bez wątpienia zasługa Burmistrza ze doprowadził miasto do tak efektywnego wizerunku ,inne miasta powinny brać przykład,brawa dla naszego BURMISTRZA

STFU 2013-10-26 16:43

hahaha, no niezle, moze i zrobil duzo dla szczecinka ale pamietajcie, ze nie za pieniadze ktore mielismy w zapasie. teraz to my mlodzi ludzie oraz nasze dzieci bedziemy splacac te milionowe kredyty i juz w przeciagu nastepnych kilkunastu lat sie nic nie zmieni. pozdrawiam, emigruje z polski.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: