XIII Złocieniecki Bieg Uliczny

  • Eliza Świtling
  • 2013-10-21 12:47:00
XIII Złocieniecki Bieg Uliczny
  • Foto: OSiR Złocieniec

Prawie trzystu biegaczy w różnym wieku wzięło udział w XIII złocienieckich biegach ulicznych z okazji 35 rocznicy pontyfikatu Papieża Jana Pawła II które uroczyście otworzył pan Waldemar Włodarczyk - Burmistrz Złocieńca. Impreza odbyła się w sobotę 19.10.2013 r na nowej tartanowej bieżni stadionu miejskiego oraz ulicach Złocieńca.

W biegach dzieci i młodzieży  rywalizowało ponad 200 młodych adeptów dyscypliny  m.in z Polic,Koszalina ,Piły i najliczniejsze grono złocienieckich pasjonatów biegania . Biegano po bieżni stadionu  na dystansach 400, 600, 800, 1000, 1200,1600 m. Najwięcej zwycięstw odnotowali reprezentanci Polic i Złocieńca.
Bieg główny  zgromadził blisko 70 osób z różnych miejscowości w większości z woj.zachodniopomorskiego. Mężczyźni  mieli do pokonania trzy pętle w sumie 10 km a panie dwie pętle -7 km . Trasa wyznaczona była  ulicami wokół stadionu miejskiego a start i meta na bieżni.
Zwycięzcą biegu  głównego został Arkadiusz Kozak z Koszalina przed Piotrem Horaninem reprezentującym 2 Brygadę Zmechanizowaną Złocieniec i Sylwestrem Szymańskim ze Szczecinka . Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Aleksandra Waszczuk-"Traper" ZŁocieniec przed Sandrą Stachurą -"Junior' Złocieniec i Aleksandrą Jandziszak -Złocieniec.
Najlepszych zawodników i zawodniczki   nagrodzono pucharami,medalami i nagrodami rzeczowymi
Organizator nagrodził również najmłodszą osobę startującą w biegach - Sandrę Ślączkę która reprezentowała złocieniecką szkołę podstawową nr 1 oraz najstarszego uczestnika biegów - pana Andrzeja Wyganowskiego z Kołobrzegu.
Wszyscy uczestnicy biegu głównego mogli również zdobyć nagrodę niespodziankę.Losowano szczęśliwy numer biegowy z przypisaną do niego osobą. Szczęśliwcem okazał się pan Krzysztof Benecki reprezentujący miejscową jednostkę wojskową -2 Brygadę Zmechanizowaną .
Oprócz  pucharów, medali,nagród rzeczowych dla każdego uczestnika sobotniego biegania organizator imprezy miejscowy OSiR przygotował gorącą zupę oraz napoje i pączki dla najmłodszych.

Sędzią  głównym biegów był pan Andrzej Korol a w pracy  sędziowskiej pomagali nauczyciele złocienieckich szkół i zawodnicy klubu  "Junior "Złocieniec. O zabezpieczenie medyczne zadbali: Szpital MSWiA oraz ratownicy "RASCUETEAM" Czaplinek i ratownicy WOPR-powiatu drawskiego.W sprawach organizacyjnych wydatnie pomagały młode wolontariuszki z sekcji siatkówki "Zajączek -OSiR "- uczennice gimnazjum nr 1 w Złocieńcu.
 Dostojna ceremonia dekoracji zwycięzców, wspaniała pogoda, barwna aranżacja miejsca startu i mety oraz piękne trasy biegu głównego przyczyniły się do należytego świętowania 35 rocznicy pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Wyniki biegów:
 

WYNIKI BIEGÓW

Kat. SP 1 kl. dziewcząt:

1 miejsce Wiktoria Czajkowska -Police
2 miejsce Weronika Jasiak - Police
3 miejsce Nina Pietkiewicz - Złocieniec

Kat. SP 1 kl. chłopców:

1 miejsce Piotr Warec - Złocieniec
2 miejsce Patryk Teodorczuk - Złocieniec
3 miejsce Igor Karczewski -- Złocieniec

Kat. SP 2 kl. dziewcząt:

1 miejsce Weronika Łużyńska - -Police
2 miejsce Julia Szewczyk -  Złocieniec
3 miejsce Aleksandra Stasieluk - Złocieniec

Kat. SP 2 kl. chłopców:

1 miejsce Marcin Smoliński - Police
2 miejsce Michał Sobolewski - Złocieniec
3 miejsce Kacper Kwiatkowski - Złocieniec

Kat. SP 3 kl. dziewcząt:

1 miejsce Nikola Ludwik - Police
2 miejsce Aneta Urban - Złocieniec
3 miejsce Małgorzata Zawojska - Złocieniec

Kat. SP 3 kl. chłopców:

1 miejsce Rafał Klementowicz - Złocieniec
2 miejsce Janek Krochmal - Złocieniec
3 miejsce Michał Krzemiński - Złocieniec

Kat. SP 4 kl. dziewcząt:

1 miejsce Małgorzata Poręba - Złocieniec
2 miejsce Agnieszka Dworczak - Złocieniec
3 miejsce Weronika Oleksy - Złocieniec

Kat. SP 4 kl. chłopców:

1 miejsce Dawid Kliszmar - Złocieniec
2 miejsce Marcin Barański - Złocieniec
3 miejsce Igor Kubat - Złocieniec

Kat. SP 5 kl. dziewcząt:

1 miejsce Hanna Krajewska - Piła
2 miejsce Natalia Dzik - Złocieniec
3 miejsce Weronika Czajkowska - Police

Kat. SP 5 kl. chłopców:

1 miejsce Kamil Słonina - Police
2 miejsce Mikołaj Kirkis - Złocieniec
3 miejsce Adrian Sekuła - Złocieniec

Kat. SP 6 kl. dziewcząt:

1 miejsce Gabriela Mikulska - Police
2 miejsce Paulina Rzepnikowska - Złocieniec

3 miejsce Kornelia Budnicka - Złocieniec

INFO: OSiR Złocieniec

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: